Raksti

Domas

Skaitļu neskaidrības

Viens no Latvijas lielākajiem sporta pasākumiem ir Rīgas maratons, kas šogad no “Covid-19” cietis divreiz. Pavasarī to pārcēla uz rudeni, bet pagājušajā nedēļā, dienu pirms starta, valdība pieņēma lēmumu atcelt to arī šoreiz, neļaujot veikt kaut maratona distanci, kurai sportisti gatavojušies un kurā varēja nopelnīt ieskaites punktus Tokijas olimpiādei.

Lai arī epidemiologi atzina, ka rīkotāji padomājuši, kā ievērot epidemioloģiskās prasības, valdība, trijiem ministriem atturoties, arī veselības ministrei Ilzei Viņķelei, tomēr lēma atcelt maratonu. Lai to nostiprinātu likumiski, noteikts, ka pasākumi ārtelpās, kuros piedalās vairāk par 300 cilvēkiem un kuros notiek personu pārvietošanās, piemēram, nūjošana, skriešana, kā arī maratoni, netiek organizēti.

Un te veidojas zināma skaitļu neskaidrība, jo, lemjot par cilvēku pulcēšanās ierobežošanu, valdība noteica, ka no šīs pirmdienas iekštelpās var pulcēties līdz 500 cilvēku, bet ārtelpās līdz 1000. Pēc valdības lēmuma sanāk, ka 1000 cilvēki brīvā dabā drīkst pulcēties un stāvēt, bet kustēties ne. Kaut kas īsti skaidrs tajā nav. Lai arī premjers Krišjānis Kariņš noliedz, ka pieņemts politisks lēmums par maratona atcelšanu, skaitļu nesakritība un neskaidrība tomēr liek domāt par politisku lēmumu. To patiesībā parāda arī 300 cilvēku limits, jo tā bija vienīgā iespējā, kā tomēr neļaut notikt maratonam. Varam domāt, ka valdības ministri nobijās, ja pēc maratona sekos straujš saslimušo skaits, viņiem pārmetīs, ka nav lēmuši to atcelt. Tagad, protams, vairs nav iespējams pārbaudīt, kā būtu, ja būtu.

Norādot uz lēmuma neobjektivitāti, vairāki sporta dzīves piekritēji nedēļas nogalē sociālajos tīklos bija publicējuši fotogrāfijas ar pārpildītajiem tirdzniecības centriem, kuros ir cilvēku tūkstoši, visi lielākoties bez sejas maskām, notiek drūzmēšanās, bet tur nekādi ierobežojumi nav paredzēti. Tajā pašā laikā, teiksim, orientēšanās sacensības ar 350 dalībniekiem, kur cilvēki izklīst pa mežu kontrolpunktu meklējumos, arī starta/finiša zonā nedrūzmējas, nedrīkst notikt. At­zīšos, tas nav īsti saprotams.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *