Raksti

Domas

Sācis izplatīties bīstamais un lipīgais vīruss!

Madara Ozoliņa

Ir pienākušas ziņas no galvaspilsētas – vīruss ar nosaukumu “dāvanu drudzis” ar katru dienu pārņem arvien vairāk cilvēku. Īpašie simptomi: stress, baiļu sajūta, bezmiegs, aizkaitināmība. Smagākos gadījumos iespējama arī raudulība. Vīruss pagaidām vēl nav sasniedzis Cēsis, tomēr tiek ieteikts ievērot īpašu piesardzību. Šķiet, visi tā vien gaidīja, kad tiks nosvinēta valsts simtgade, lai beidzot oficiāli varētu gaidīt Ziemassvētkus. Kad sāku rakstīt šīs pārdomas, nevarēju saprast – varbūt par ātru pieminu gadumijas svētkus. Tēma būs izsmelta pārāk ātri, un nebūs par ko rakstīt pārdomas decembrī. Bet tomēr – aktualitāte ir un paliek aktualitāte.

Nedēļas nogalē biju Rīgā, kur starp vairākiem pieturas punktiem iegāju arī dažos veikalos. Skatlogus jau rotā dažāda lieluma eņģelīši, spīgulīši, sniegpārsliņas, telpās skan Ziemassvētku dziesmas, plaukti pilni ar dažādiem rotājumiem, dāvanām. Viss it kā skaisti. Tad sāku vērot nevis lietas, bet cilvēkus. Nu tik žēl man viņu kļuva! Stumdoties, grūstoties, biezajās ziemas jakās pārkarsuši, ar nelaimīgām un izmisušām sejas izteiksmēm ļaudis jau sākuši meklēt (lasīt – kaut ko bezpersoniski pagrābt, lai tikai būtu) dāvanas).

Lūk, dažas frāzes, ko neviļus dzirdēju no garāmgājējiem: “Nopērkam to tagad, lai ir miers. Vismaz par viņiem vairs nebūs jālauza galva”, “Nu, paņemam šito pašu – gan jau būs priecīgs”, “Normāli – esam iztērējuši jau pusi algas”. Kāda lieliska svētku atmosfēra, vai ne?

Šis jautājums ik gadu rodas lielai daļai iedzīvotāju – kāpēc pirmssvētku laiks jāpārvērš par elli? Turklāt jau tagad – tik ātri! Bail iedomāties, kas notiks nedēļu pirms Ziemassvētkiem. Bet šis vīruss – dāvanu drudzis – ir aktuāls ik gadu, un, šķiet, cilvēki pie tā jau pieraduši. Kā no tā izvairīties, kā nesaslimt? Mācieties baudīt brīžus, nevis lietas. Mācieties priecāties par sniega pārslām – ne katrā valstī tās tik skaisti krīt, vai ne? Mācieties baudīt kopā būšanu ar ģimeni – ne katram tāda ir, vai ne? Mācieties saredzēt, sadzirdēt un sajust – brīžus, nevis lietas. Galu galā – tieši sirdi sildošie brīži būs tas, ko visilgāk atcerēsimies. Straujiem soļiem tuvojoties gada pēdējam mēnesim, ikvienam novēlu – nesa­slimt ar dāvanu drudzi!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *