Raksti

Domas

Rudens ražu vētījot

Sandra Trēziņa

Atvasarai īsti atļauju nedodot, atnācis rudens. Dažiem tas ir mīļākais gadalaiks, citiem nepatīkamākais. Kādēļ? Vai tas atkarīgs no tā, ko rudenī piedzīvojam, ko gribam saskatīt un ko patiešām saskatām?

Viens no paņēmieniem, kā iemīlēt rudeni, protams, ir priecāties par katru saules staru, par katru krāsainu koku, aizkavējušos rozes ziedu, gardajiem āboliem. Šis rudens īpašs ar lapu zeltu. Citu gadu zeltainos mētelīšos rudenī bija tērpušies bērzi, šoruden, kā sarunājušas, vienotu zeltaino toni izvēlējušās kļavas. Bet tad kā satraukušās dāmas, ka visas vienādas, ātri centušās no tiem atbrīvoties, ar zelta paklāju izrotājot zālienus, trotu­ārus, parkus, arī uzartos tīrumus.

Nu jau izmērīti rudenī piepildītie labības apcirkņi, kartupeļu maisi, saskaitītas konservēto augļu un dārzeņu burciņas. Aukstās naktis atbrīvojušas no vēl briestošās ražas, nav jāravē, jālaista, jāvēdina vai jāpiesedz, dārzā iestājies miers. Arī vakaros agri uznākošā tumsa liek pierimt, atļaujot atpūsties no vasaras skrējiena.
Jā, rudens savā ziņā nosēdina pie televizora. Bet arī te veiksme! Šogad neierasti vēlu notikušais Pasaules čempionāts vieglatlētikā, arī regbijā vakaros palīdzēja izvairīties no sliktajām ziņām televīzijā. Lai arī Latvijas komandai vieglatlētikas sacensības nebija veiksmīgas, priecēja, pat sajūsmināja daudzu citu valstu sportistu cīņas spars, daudzi uzlabotie pasaules, nacionālie un personiskie rekordi. Sacensības bija patīkami vērot, jo tik daudzi sportisti – gan sievietes, gan vīrieši – centās iepriecināt skatītājus ne vien ar labu fizisko sagatavotību, bet arī ar savu izskatu, īpaši iestudētiem trikiem, jūtot sev pievērstas kameru acis. Pozitīvas emocijas vairoja sportistu savstarpējais atbalsts, draudzīgums, viņu patriotisms, kas īpaši aizkustinoši izpaudās, uzvarētājiem dziedot savas valsts himnu. Tāpēc viena no šī rudens atziņām: nudien, ja nav vajadzības gluži profesionāli vai akurāt aktuāli interesēties par pasaulē un valstī notiekošo, ziņas labāk neskatīties!

Ko vēl sagaidīt no rudens? Lietu, sniegu? Neizbēgami… Bet varbūt būs iespēja uz kādu sveša telefona numura zvanu (no 7. līdz 25. oktobrim) atbildēt ar frāzi “Mans mīļākais radio ir Radio Skonto”. Tā šoruden būtu jauka iespēja mēģināt laimēt BTA apdrošināto “Hyundai i20 Active Cross” no “Skandi Motors”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *