Raksti

Domas

Radīts Cēsu novadā

Anna Kola

Pagājušajā nedēļā uzzinājām, ka pavisam drīz tām precēm, kas ražotas mūspusē, tiks piešķirta preču zīme ar tieši šādu nosaukumu “Radīts Cēsu novadā”. Tas priecē, jo novadā patiešām ir daudz uzņēmīgu, radošu cilvēku, kas ne tikai vairumā, bet arī mazumā rada burvīgas, interesantas un citviet nebijušas lietas, tostarp ir ļoti daudz rokdarbu, ar rokām darinātu interesantu priekšmetu no tamborētām rotaļlietām Zaubē, līdz ar rokām lasītām zāļu tējām Priekuļos.

Uzzinot par visiem šiem cilvēkiem, kas atraduši interesantus veidus, kā gūt papildu ienākumus vai ražo kādu unikālu preci, padarot to par savu pamata darbu, ir liels prieks un lepnums par mūsu novadniekiem. Tiešām šķiet, ka ļaudīm ideju padarīt savu un citu cilvēku dzīvi praktiskāku, veselīgāku, aktīvāku vai vienkārši interesantāku patiesi netrūkst.

Visi pazīstam Latvijā iecienīto zīmolu “Zaļā karotīte”, bet tagad varēsim lepoties arī vietējo – Cēsu novada radītās produkcijas zīmīti. Nevar noliegt, ikdienā lielu daļu laika pavadot prom no Cēsīm un dzimtās puses, patiešām ir lepnums, redzot, kad starp galvaspilsētas iedzīvotājiem un citu lielo pilsētu iemītniekiem daudzi izvēlas produktus un preces, kas top tieši Cēsu novadā. Tas kārtējo reizi atgādina, cik daudz ideju ir mūspuses ļaudīm.

Runājot ar cilvēkiem par kovida pandēmijas periodu, kad ļoti daudz ikdienas sociālizācijas iespēju bija liegtas, ne viens vien atzina, ka tieši tajā laikā rasts kāds jauns vaļasprieks, nodarbošanās, kas vēlāk pārtapusi reālā uzņēmējdarbībā. Jaunā preču zīmīte dos iespēju citiem Latvijā uzzināt par precēm, kuras mums varbūt jau šķiet sen pazīstamas un zināmas kā Cēsu novada ražojums, bet tagad par šīm mūspusē izgatavotajām lietām uzzinās ar daudzviet citur.

Kopumā vērojot mūsu nāciju, ļoti bieži šķiet, ka pie mums ir tik daudz talantīgu, interesantu, radošu cilvēku, bet tas, kā mums pietrūkst, ir spēja pašiem ar sevi lepoties, padižoties par sevi un būt drosmīgākiem uz plašās pasaules fona arī pacelt balsi un sevi parādīt. Tāpēc šādi soļi kā novada preču zīmes radīšana ir ļoti svētīgi – sāksim saprast, ka ar saviem darbiem, panākumiem, idejām un paveikto IR jālepojas un par to jāpastāsta arī citiem. Jo kā gan pasaule par kaut ko var uzzināt, ja savu sveci turam zem pūra?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *