Raksti

Domas

Radīt pārsteigumu un prieku

Iveta Rozentāle

Sniegs uzsnieg un atkal nokūst, lai pēc laiciņa atkal iepriecinātu. Tomēr, neskatoties uz sniega esamību vai neesamību, līdz ar decembri tuvojošies svētki kļūst arvien vairāk sajūtami. Cilvēki rotā mājokļus, steidz izdarīt vēl šajā gadā ieplānoto un izvērtē padarīto, kā arī gatavojas svētku pasākumiem – vai tie būtu ģimenes lokā, interešu kolektīvā vai darbavietā. Daļa kolektīvu gan arvien biežāk izvēlas svētkus rīkot janvārī, kad lielā svētku steiga ir aiz muguras un pasākumu ir vēlme un laiks izbaudīt.

Svētki nav tikai noteikts datums, tā ir arī gatavošanās, kas ir daļa no svētku sajūtas radīšanas. Man viena no noskaņas radīšanas sastāvdaļām ir kartīšu nosūtīšana draugiem, ko reti satieku, jo dzīvojam dažādās Latvijas pusēs vai dažādās valstīs. Pagājušo gadu pēc ilgiem laikiem ne tikai izvēlējos brīnumaini skaistās atklātnītes veikalu plauktos, bet arī radīju pati. Tā kā kartītes gribas nosūtīt tieši svētku laikā, precīzāk, mazliet pirms svētkiem, lai, pat neskatoties uz garajām rindām pastā un brīdinājumiem, ka sūtījums var kādu dienu aizkavēties ilgāk, tas sasniegtu adresātu pirms svētkiem, tad kartītes gatavoju dienu pa dienai. Lai nav sasteigti, pēdējā brīdī, un lai ir patiess prieks radīt. Tāpat piedomāju pie vēlējuma, ko kartītē vēlos ierakstīt ar roku. Cilvēkiem ir dota brīnišķīga spēja radīt un tādējādi dāvāt no sirds uz sirdi, radot mazliet no pārsteiguma un mazliet no brīnuma.

Tāds ir cikliskais ritējums – bija laiks, kad sūtīt Ziemassvētkos kartīti bija pašsaprotami, līdz pēdējos gados tika sūtītas kartītes e-pastā, apsveikumi pa tālruni īsziņā vai citos mūsdienu laikmetam atbilstošos veidos, līdz atkal pienācis brīdis, kad kartīšu nosūtīšana pa pastu kļūst arvien iecienītāka. Turklāt saņēmējs to ļoti novērtē, jo starp elektroniskajiem sveicieniem tā vēl arvien ir retums. Šogad vēl kartītes varam sūtīt par tik ierasto cenu, jo pasta cenas ir nemainīgas no 2008. gada. Tomēr jau nākamgad ierasto 0,57 eiro vietā maksāsim vienu eiro par A klases vēstuļu korespondences sūtījumu svarā līdz 20 gramiem. Toties no mazākām naudiņām vajadzēs šķirties, ja būs vēlēšanās nosūtīt apdrošinātu sīkpaku svarā. Kas zina, varbūt nākamgad ap šo laiku cilvēki sūtīs ne tikai kartītes, bet tās pievienos sīkpakas sūtījumam, atkal pārsteidzot un iepriecinot savus mīļos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *