Raksti

Domas

Prasīt atbildību

Ik pa laikam pēdējā gada laikā redakcijā uzklausām cilvēku neapmierinātību ar Cēsu dzelzceļa stacijas briesmīgo tualeti. Pēdējie stāsti vēsta par to, ka tualete ir slēgta un tur it kā notiekot remonts. Atkal un atkal cilvēki pārmet, ka stacijas ēka ir tik vizuāli nepievilcīga, ka nav kārtīgas autoostas un jau iepriekš minēto labierīcību. Vēl pirms pāris gadies a/s “CATA” izteica vēlēšanos būvēt autoostu. Bija noskatīts zemes gabals, izstrādāts skiču projekts un notika pat publiskā apspriešana, kurā lielākais vairums cēsnieku teica atzinīgus vārdus par ideju būvēt modernu un mūsdienīgu autoostu. Likās, ka viss teju, teju notiks. Taču līdztekus tam Cēsu domes kabinetos notika sarunas ar VAS “Latvijas Dzelzceļš” pārstāvjiem, kuri pašvaldībai un arī sabiedrībai solīja, ka Cēsīs dzelzceļa ēka tiks sakārtota un autoosta nebūs nepieciešama. Šķiet, jau toreiz visiem bija skaidrs, ka šie solījumi ir gluži vai apmāns, ka tas tikai tādēļ, lai nomierinātu tos satrauktos prātus, kuri ļoti vēlējās uzbūvēt pilsētā autoostu.

Lai vai kā, solījums tika dots, ka dzelzceļa ēku sakārtos. Bet gadi ir paskrējuši vēja spārniem, taču arī šajā jautājumā gluži kā daudzos citos mūsu pilsētā nekas nav virzījies uz priekšu. Cilvēki turpina purpināt par nepievilcīgo un neglīto dzelzceļa ēku, autobusu pasažieri turpina salt uz ielas, jo nav kur lietū un vējā īsti patverties, un labierīcību jautājums ir vēl joprojām aktuāls.

Tagad patiešām ir skaidrs, ka autoostu vairs neviens nebūvēs. Iespēja, kas bija, tika palaista garām. Ticības, ka tiks sakārtota dzelzceļa ēka, nebija toreiz un nav arī pašreiz. Kaut gan pašvaldība varētu sabiedrībai sniegt atbildi, kas šo gadu laikā iecerē par dzelzceļa ēkas sakārtošanu virzījies uz priekšu. Cik veiksmīgas bijušas sarunas, un, iespējams, cēsniekiem tomēr ir cerība sabiedriskā transporta biļeti nopirkt un vilcienu vai autobusu pagaidīt glītā, modernā un mūsdienīgā ēkā. Varbūt beidzot tiktu atrisināts arī sasāpējušais jautājums par labierīcībām. Liene Lote Grizāne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *