Raksti

Domas

Piedodiet, tiešām nesaprotu!

Jānis Gabrāns

Skatos vīrusa plosīšanos Latvijā, vakcinācijas statistiku Eiropas Savienībā, un ir, par ko aizdomāties. Vairākās valstīs vakcinēto skaits jau pārsniedz 90 procentus, tur nekādu ierobežojumu vairs nav. Dānija, Īrija, Malta, Islande, Portugāle. Rodas pamatots jautājums, kāpēc tur iedzīvotāji vakcinējas atšķirībā no mums? Tikmēr Latvija ir kaut kur lejasgalā ar nedaudz vairāk nekā 50 procentiem vakcinēto un pamatīgu ierobežojumu klāstu. Vai tiešām latvieši zina par vakcīnām ko tādu, ko nezina neviena no minētajām Rietumeiropas valstīm?

Piedodiet,  tiešām nesaprotu, kādi ir tie argumenti, kuru dēļ nevakcinēties! Publiskajā telpā izskanējušie nepārliecina, bet ikdienas sarunās diemžēl diskusija nav iespējama, jo nav jūtama vēlme ieklausīties argumentos. Izbrīna absolūtā nespēja, bet laikam jau negribēšana redzēt realitāti.

Domāju, vai tiešām ziņu sižetā teiktais, ka “vietu trūkums nu ir slimnīcu ikdiena un ikvienam nevakcinētam “Covid -19” pacientam jārēķinās arī ar to, ka pat smaga slimības gaita vairs nav automātiska caurlaide uz reanimāciju! Jo tur jau guļ tie, kuru plaušas vairs nestrādā un kuru vietā elpo aparāti”.

Redzot, dzirdot to visu, vai tiešām vēl var dzīvot ar pārliecību, ka kovids neeksistē, ka tas viss ir meli, maldināšana? Lai man piedod, bet tas tomēr liek domāt par savdabīgu prāta stāvokli.

Vēl saprotu, gada sākumā, kad vakcīna tikko parādījās, varēja būt zināmas bažas, lai gan dažādus uztura bagātinātājus, ko pārdod internetā, ļaudis gatavi pirkt nedomājot, neiedziļinoties. Taču tagad, kad pieejama informācija, ir mediķi, kam pajautāt, kas attur to paveikt tagad? Tikpat nesaprotams ir ziņās dzirdētais attaisnojums no vīrusa skartajiem un slimnīcā nonākušajiem, ka nav paspējuši vakcinēties. Pusgada laikā?!

Pieļauju, ka ir cilvēki, kuriem tiešām ir smaga alerģija pret jebkuriem medikamentiem, bet tādu ir minimāla daļa, ko pārējie? Tiešām sociālo tīklu burbuļi ir tik spēcīgi, ka tās klapes no acīm nav iespējams dabūt nost? Dzirdēts, ka tā ir tāda kā protesta forma pret valdību, pret nevienlīdzību sabiedrībā, iespējams, pret savu neizdevušos dzīvi. Savdabīgs protests, ņemot vērā, ka tas var beigties letāli, un nav ticams, ka šāds protests liks vīrusam pazust.

Kā zināms, ir noteiktas jomas, kur vakcinācija obligāta, un tie, kuri to nevēlas, izteikušies, ka apņemas aiziet no darba. Un ko tālāk? Nav ticami, ka būs daudz vietu, kur nevakcinētos pieņems ar atplestām rokām, un tam jābūt darbam, ko var veikt individuāli, neesot saskarē ar citiem.

Protams, var jau valdībai pārmest haotisku un neprofesionālu lēmumu pieņemšanu, un tādi, protams, ir bijuši. Var runāt par maz efektīvu reklāmas kampaņu, bet vai tiešām bez reklāmas nav skaidrs, ka vienīgā izeja, lai pārdzīvotu pandēmiju, ir vakcinēties? Manuprāt, valdības, Saeimas darbs, lai cik kādam tas liktos slikts, nav vērā ņemams arguments, lai nevakcinētos. Tāpēc tiešām nesaprotu, kādi ir tie argumenti, kas liek cilvēkiem pretoties vakcinācijai!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *