Raksti

Domas

Paldies par to!

Sandra Trēziņa

Pirmdien, 11.septembrī, visas domas un emocijas vēl pie basketbola. Arī virsraksti laikrakstos un interneta portālos nebeidz vēstīt prieku par Latvijas vīriešu basketbola izlases panākumiem Pasaules čempionātā, par komandas sniegumu, basketbolistu individuālo meistarību un pašaizliedzību, lielisko treneri un visu komandas apkalpojošo personālu, arī par līdzjutēju kā sestā spēlētāja nenovērtējamo klātbūtni. Divu nedēļu garumā tas ļāvis mums gandrīz aizmirst daudz bēdu un nebūšanu, pat kara klātbūtni, nemaz nerunājot par nožēlojamajām spēlītēm valsts varas gaiteņos, kur nebūt nav skaidrs, kurš uzbrucējs, kurš aizsargs, kurš treneris, kurš pretinieks. Katrā ziņā emocijas, ko rada šīs spēlītes, ir diametrāli pretējas tām, ko baudījām, skatoties un klausoties pārraides no Džakartas un Manilas.

Labi gan, ka par Latvijas vīriešu basketbola izlases izcīnītajām tiesībām startēt Pasaules čempionāta pieaugušajiem finālturnīrā un izmaksu segšanai Latvijas Basketbola savienībai valdība plāno piešķirt 211 716 eiro, kas izriet no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotā rīkojuma projekta, kas nodots saskaņošanai ministrijām. Tas nu būtu mazākais, kā valdība var izrādīt pretimnākšanu šādiem sporta panākumiem.

Nešaubos, ka basketbola komandas sagaidīšana pie Brīvības pieminekļa būs tikpat grandioza, kāda tā bija, priecājoties par Latvijas hokeja komandas izcīnīto bronzu. Priecē, ka , kā vēsta “LSM.lv”, lidmašīna ar Latvijas basketbola izlasi pirms piezemēšanās Rīgā veiks zemos pārlidojumus virs valstsvienības spēlētāju dzimtajām pilsētām, tātad arī Cēsīm, jo te izaugušas nu jau pasaules mēroga basketbola zvaigznes brāļi Artūrs un Rodions Kuruci. Kaut tikai domās gribas viņus pateicībā apskaut!

Un patiesībā jau nemaz nevar uzskaitīt visus Latvijas sabiedrībai sniegtos ieguvumus, ko sagādāja basketbola komanda šī gada rudens divās nedēļās. Paldies viņiem par to!
Lai arī iekavējās kartupeļu rakšana, tomātu un gurķu konservēšana, lai arī tika atlikta pat beku vākšana, lai noskatītos visas izšķirošās basketbola spēles, paldies, paldies un vēlreiz paldies!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *