Raksti

Domas

Pa tīru taciņu caur mežu

Līga Eglīte

Beidzot atkal sniegaina ziema! Cēsu apkārtnē un novados vietām sabiris vairāk, vietām tā mēreni pieticīgi kā, piemēram, Priekuļu apkārtnē, kur meteostacijas mērījumos fiksēti tikai trīs centimetri. Toties visiem tiek prieks par baltumu, arī par gaišumu rītos, par kādu sprīdi garāku dienu un iespēju iziet ārā. Protams, klāt nācis vēl viens pienākums – sniega tīrīšana, tomēr beidzot ir tāda ziema, par kuru veci ļaudis mēdza teikt: “Agrāk, manā jaunībā, gan bija – kā ap Ziemassvētkiem uzsniga, tā tikai pēc Lieldienām nokusa!”

Ak, ja tas būtu tik vienkārši – pasauli padarīt tīrāku, reizi gadā apsedzot! Diemžēl sērgas laikā garāžas vai šķūnīšus tīrot, uz mežu paklusām aizvestie, ceļmalas krūmos ielidinātie atkritumi tikai pagaidām ir neredzami, jo pabāzti “zem deķa”. Pavasarī tie atkal atgādinās par Lielo, Mazo un daudzām citām talkām, sagādās liekas rūpes zemes, meža vai atpūtas vietas saimniekiem.
Daloties domās un pārdomās ar “Druvas” lasītājiem, vēlos pieminēt labos gariņus – cilvēkus, kuri savā brīvajā laikā, ejot pastaigās, sakopj piesārņotas teritorijas, neprasot ne slavu, ne “kas man pa to būs?”.

Gada beigās, meklējot idejas dabas maršrutiem “Druvai”, Priekuļu pagastā meža ceļā atradu automašīnas vai neliela busiņa priekšējo un aizmugurējo bamperu. Kāds centies tikt vaļā no diezgan lielajiem plastmasas gabaliem, speciāli vedis, cik tālu var, un beigu beigās atbildību par glabāšanu uzvēlis mežam… Atradumu nofotografēju un ievietoju vietnē “Twitter”, adresējot nezināmajam piesārņotājam, rakstot, ka mežā aizmirstie bamperi aizšķērso ceļu Jaunā gada laimei uz viņa namu. Teksts bija paticis daudziem.
Pēc divām dienām “objekti” nozuda. Kas to lai zina, kurš parūpējās par savākšanu, vai tiešām vainīgajam pamodās sirdsapziņa, vai arī kāds laimīgais atradējs beidzot varēja pabeigt savas mašīnas remontu?

Jaunajā gadā visai bieži sastopu pastaigu cienītājus, ģimenes, nūjotājus ar mugursomām, kuri pa ceļmalām vāc atkritumus, lai turpmāk taciņa uz Gauju, uz ezeru, uz skaistāko skatu vietu pakalnā vai caur iemīļoto mežiņu būtu tīra.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *