Raksti

Domas

Novadu tikšanās preses slejās

Andra Gaņģe

Lasītāji kopā ar ceturtdienas “Druvas” numuru saņēma arī reģionālo laikrakstu veidotu pielikumu “Novadi rok dziļāk”. Apvienojušās desmit avīzes, bet lielākās rūpes uzņēmusies Liepājas laikraksts “Kurzemes Vārds”, kurš gādā, lai izdevums iegūst aprises gan saturiski, gan vizuāli.

Šis ir trešais gads, kopš kopā strādājam un lasītājiem stāstām, kā svarīgos procesus Latvijā izjūt novados, liekam kopā vidzemnieku, kurzemnieku, latgaliešu un zemgaliešu viedokļus. Lai kādas būtu īpatnības katrā kultūrvēsturiskajā novadā, lai kā atšķirtos tradīcijas un paražas, valsts mums ir viena, likumi vieni, un dzīve visiem kopēja. Šie pielikumi ir vēl viena iespēja to atgādināt.

Reģionālo avīžu žurnālisti ir vistuvāk ikdienai, priekiem un sāpēm, ar ko dzīvo lauku cilvēki, kas priecē vai nomāc mazpilsētu iedzīvotājus. Kurš vēl var pastāstīt, kā tas, ko televīzijas ekrānos stāsta politiķi un augstas amatpersonas, kādus pagriezienus viņi veido un ievieš valsts dzīvē, atbalsojas pagasta skolā vai pilsētiņas slimnīcā, vietējā kultūras namā vai uzņēmumā? Un šī reģionālo laikrakstu kopdarbība dod lasītājam iespēju salīdzināt, izprast un varbūt pat ieraudzīt risinājumu problēmai, kas sāpīga viņa apkaimē.

Vakar saņemtajā pielikumā varējāt lasīt , kā ļaudis novados vērtē reformas, kas notiek valstī – administratīvi teritoriālajā reformā, veselības un izglītības nozarē. Nākamajā bezmaksas pielikumā, kuru piegādāsim augustā, tiks runāts par Latvijas iespējām aizstāvēt savas intereses Eiropas Savienībā, kā arī spriests par sabiedriskā transporta problēmām reģionos. Septembrī izvēlētais temats ir lauksaimniecības nākotne un uzņēmējdarbības attīstība laukos. Tas nav izraudzīts nejauši, jo tieši šo jomu attīstība vai regress nepārprotami ietekmē lauku apdzīvotību.

Protams, mūsdienu plašās informācijas aprites iespējas ļauj par visiem gandrīz visu uzzināt, ja vien ir vēlēšanās. Taču , informācijas gigabaitiem brāžoties pār cilvēku, kurš ikdienā nav saistīts ar ziņu šķetināšanu, ir nevis vieglāk uzzināt būtiskāko, bet tieši pretēji- gandrīz neiespējami atlasīt to, kas tiešām svarīgs, nozīmīgs un jēgpilns. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ tiek īstenots šāds projekts. Proti, dot iespēju tajā satikties cilvēkiem, kuriem svarīga sava novada, pilsētas, pagasta dzīve.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *