Raksti

Domas

Nezinīte Straujuma

Monika Sproģe

Ik pa laikam kāda augsta amatpersona nāk klajā ar spārnotu prātulu, kas neprasa komentārus. Tā, piemēram, eksprezidentes Vairas Vīķes Freibergas uzrunas fragments Dziesmu svētku noslēguma koncertā Mežaparka Lielajā estrādē 2001. gada 29.jūlijā pasaka visu: “Mēs esam stipri, mēs esam diženi.”

Tiesa, ar ne tik diženu uznācienu bija bijušais Latvijas Republikas finanšu ministrs Atis Slakteris. Viņš ar teicienu “nasing spešal” (tulk. “nekas īpašs”) izgāzās kā veca sēta un iedragāja mūsu valsts tēlu un valdības pārstāvju smalko stilu.

Tikai pirms dažiem gadiem 1. septembrī visus pārsteidza toreizējais Valsts prezidents Andris Bērziņš, piesolot “pa galvu” televīziju operatoriem, kas bija ieradušies filmēt viņa dēla pirmo skolas dienu.
Esošais prezidents Raimonds Vējonis iekustināja uzņēmējdarbības vidi teju vai zibenīgi ar to vien, ka pēc prezidenta vēlēšanu rezultātu paziņošanas Saeimā pirmajā uzrunā bija visai apmulsis un, tverot pēc minerālūdens pudeles, publiski teica: “Laikam no sākuma jāierauj.”

Visbeidzot varam apsveikt arī nu jau demisionējušo Latvijas Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu, kas atradusi savu pērli, ar ko padalīties publiski. Proti, L.Straujuma Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” komentēja valdības un Saeimas amatpersonu algu palielināšanu aptuveni no 600 līdz 700 eiro mēnesī, paužot uzskatu, ka algas vienkārši bija jāpalielina. Tāpat L.Straujuma atzina, ka par algu paaugstinājuma apmēru nav zinājusi, jo atradusies komandējumā Ķīnā.

Tad nu, lūk, sanāk, ka mūsu Ministru prezidente ir kā tāds Nezinītis uz Mēness. Bet vai gan būtu pieļaujams, ka Ministru prezidente tik delikātas lietas nezina? Un vai tik šis piemērs neparāda, ka ikviena politiskā persona ir atbrīvota no atbildības valsts priekšā, ja atrodas Ķīnā, jo tāds attālums vienkārši ļauj nezināt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *