Raksti

Domas

Nesapriecāties par agru

Jānis Gabrāns

Jau bijām pieraduši, ka ikdienas Covid statistika rāda vienu vai pat nevienu inficēto Latvijā, tāpēc vakar bija neierasti ieraudzīt skaitli – septiņi. Šis ir lielākais diennaktī reģistrētais “Covid-19” gadījumu skaits kopš jūnija sākuma. Informācija vēsta, ka 2.jūnijā tika atklāti astoņi jauni “Covid-19” gadījumi, bet pēc tam nevienā diennaktī netika atklāts vairāk par sešiem inficētajiem.

Pirms Jāņiem tika runāts, ka šis būs svarīgs brīdis, jo cilvēki bija nogaidījušies iespēju svinēt, tikties, tusēt. Lai arī bez lieliem masu pasākumiem, Jāņi tika svinēti uz nebēdu. Protams, bija bažas, ka tas var veicināt uzliesmojumu, taču gāja dienas, bet nekādu kāpumu. Tagad pagājušas divas nedēļas, tāpēc maz ticams, ka vakardienas slimnieku skaita pieaugums būtu norakstāms uz Jāņu rēķina, bet izslēgts jau nav.

Jāņi beidzās, bet tusiņi ne. Kupli apmeklētie pasākumi, kas atgriezušies ikdienā, jaukais laiks, pilnās kafejnīcas liek secināt, ka cilvēki aizmirsuši par piesardzību un grib svinēt vasaru. Pilsētās redzam daudz tūristu no kaimiņvalstīm, dzīve atgriežas ierastajās sliedēs, bet vai nesa­priecājamies par agru? Jā, Lat­vija bija tāda kā drošības saliņa, kurai vīruss, šķiet, gāja garām, tāpēc arī tūristi te brauca, tomēr pasaules statistika joprojām nav iepriecinoša un saslimušo skaits turpina augt strauji.

Var saprast arī cilvēkus, kuri domā – kāpēc būt tik ļoti piesardzīgam, ja statistika ir tik pozitīva. Jau pietiekami distancējušies, gribas baudīt dzīvi! Taču vienmēr jāatceras, ka ne jau tikai no mums viss ir atkarīgs. Vai tie, kuri iebrauc no valstīm, pēc kurām jāievēro 14 dienu pašizolācija, tostarp, Zviedrija, Lielbritā­nija, ievēro šo prasību? Ja ārkārtējās situācijas sākumā cilvēki aktīvi sekoja līdzi tam, kas notiek kaimiņos, šobrīd, šķiet, arī sabiedrības uzraudzība ir atslābusi.

Protams, septiņi saslimušie nav daudz. Gribas cerēt, ka šodien atkal rādītāji būs krietni optimistiskāki, bet kaut kur gaisā joprojām virmo brīdinājums par otro pandēmijas vilni. Un šie septiņi taču bija saistīti ar citiem cilvēkiem, viņi gāja, brauca, tikās.
Arī es piekrītu, ka šāda ikdiena ar cilvēku pilnām ielām, kafejnīcām ir daudz labāka, bet jāatceras vienkārša patiesība – sargā sevi, tad Dievs tevi sargās! Ja turpināsim ievērot zināmu piesardzību, turpināsim kaut vai nu jau tik ierasto roku mazgāšanu un dezinfekciju, tas jau būs solis pretī tam, lai šis otrais vilnis nepienāktu. Svarīgi ir nesapriecāties par agru.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *