Raksti

Domas

Lielais mērķis

Atklājot šonedēļ “ZINOO” centrā Kosmosa istabu, Pauls Irbins atgādina, ka šis ir solis ceļā uz lielo mērķi – Kosmosa izziņas centru, ko plānots būvēt Cēsīs. Ambīcijas lielas – kļūt par tikpat iecienītu apmeklējuma vietu kā AHAA centrs Tartu. Dažkārt no cēsniekiem nākas dzirdēt, ka nu jau mēģina uzlēkt augstāk par…, vai kas tāds vajadzīgs, labāk to naudu iztērēt lietderīgāk.

Šoreiz ne par naudu, jo patiesība tāda, ka to citai vajadzībai nemaz nedrīkst tērēt, bet par mērķiem. Un tiem jābūt lieliem un augstiem. Ne tikai pašvaldībām, bet arī katram uzņēmējam un arī katram no mums. Protams, saprotot robežas, neizvirzot pilnīgi nereālus mērķus, lai gan cilvēka iespējas, kā zinām, ir gandrīz vai neierobežotas. Ja pārpeldēt okeānu nezin vai izdosies, tad uzkāpt Everestā – kāpēc gan ne, ja vien mērķtiecīgi uz to iesim, sasniedzot mazākus starpmērķus. Ar tiem gan jābūt prātīgiem, jo var gadīties, ka visa uzmanība paliek tajos un tad pazūd galvenais mērķis. Svarīgi nebaidīties no izaicinājumiem, bet jāatzīst, kurš gan no mums kādu sarežģītu ieceri iepriekš nav apsvēris kā nepaveicamu. Taču viens “nē” var nobremzēt visu uz ilgiem gadiem.

Atcerējos kāda uzņēmēja stāstīto. Viņš , uzaicināts realizēt daudzmiljonu projektu, lai gan pirms tam darbojies daudz mazākos, pieņēmis šo izaicinājumu, jo, ejot uz priekšu sīkiem solīšiem, līdz lielajiem tā arī var netikt.

Ja pilsētā ir objekts, kas piesaista tūristus, kuri te atstāj naudu, kas ļauj attīstīties uzņēmējdarbībai, pamazām arī rodas iespēja sakārtot infrastruktūru vai ko citu, kas, domājot par lielo mērķi, palika nedaudz novārtā. Ir samērā skaidrs, ka visam nekad nepietiks, tāpēc jāizvēlas tas, kas var dot lielāku ieguvumu ilgtermiņā un palīdzēt risināt mazākas problēmas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *