Raksti

Domas

Līderu trūkums

Gadi rit, bet politisko līderu trūkums Latvijā nemazinās. Saprotu, ka tas nav ātrs process, bet nav jūtams, ka pieredzējušu politisko spēku iekšienē augtu jauna maiņa. Šāds secinājums rodas, skatoties, kuras personālijas partijas nosauc kā potenciālos premjera amata kandidātus.

Šoreiz par diviem politiskajiem spēkiem. “Saskaņas centrs”, kas uz vēlēšanām pārtapis par “Saskaņu”, savās rindās joprojām nespēj atrast kādu citu kā vien Rīgas mēru Nilu Ušakovu. It kā liels politiskais spēks, bet, ja cilvēkiem pajautātu, kuru cilvēku bez Nila šajā partijā viņi vēl varētu nosaukt, būtu problēmas. Jā, ir vēl Jānis Urbanovičs, taču viņš tālāk par Saeimas frakcijas vadītāju nespēj izaugt. Gluži kā kāds nesekmīgais, kurš atkal un atkal tiek atstāts tajā pašā klasē. Vienīgais līderis ir Nils, kuru tad virza visur. Interesanti, ja viņam tiešām piedāvātu vadīt valdību, viņš atteiktos no ērtā Rīgas mēra krēsla, kur var rīkoties samērā brīvi, nemitīgi kritizējot valdību? Un ja atteiktos, kam tad nodotu Rīgas atslēgas? Vietniekam Andrim Amerikam, kurš nav šī politiskā spēka pārstāvis, vai “Saskaņas centra” Rīgas domes frakcijas vadītājam Maksimam Tolstojam, par kuru retais ir dzirdējis? Visticamāk, Nilu premjera amatam tik droši virza tāpēc, ka skaidri zina – viņš to nedabūs.

Interesanta ir premjera virzīšana Zaļo un zemnieku savienībā. Parasti jau krietni pirms vēlēšanām viņi nāca ar savu vienīgo un nemainīgo kandidātu – Aivaru Lembergu. Šogad ilgu laiku domāja, tad runāja par trim iespējamajiem kandidātiem, šobrīd ministriem, taču šonedēļ valdes sēdē šai trijotnei tomēr aicināja pievienoties arī Ventspils mēru Aivaru Lembergu. Patiesībā jau liekas dīvaini, ka pieredzējusi partija, ko oficiāli veido Latvijas Zemnieku savienība un Latvijas Zaļā partija, premjeram virza kādas sīkās partijas, ar kuru ir tikai sadarbības līgums, vadītāju. Vai tas liecina par spēcīgu līderu trūkumu pašu rindās, vai arī ar to jāsaprot, kurš šajā politiskajā spēkā ir boss. Neraugoties ne uz kādām apsūdzībām un tiesvedībām. Veidenbaums savulaik rakstīja – kā maizi ēd, tā dziesmu dziedi.

Tagad Ventspils mēram esot rūpīgi jāizsver visi argumenti, kādēļ ZZS valde nolēmusi aicināt viņu kļūt par premjera kandidātu. Viņš arī norādījis, ka ZZS savu premjera kandidātu būtu vajadzējis virzīt krietni agrāk, laikam nedaudz apvainojies, ka nav ticis pirmajā trijniekā.

Uz jautājumu, vai gadījumā, ja no Lemberga tiks saņemta piekrišana, viņš automātiski kļūs par vienīgo ZZS Ministru prezidenta amata kandidātu, partijas vadītājs Augusts Brigmanis norādījis, ka nevar uz to atbildēt. Vispirms esot jāsagaida Ventspils domes priekšsēdētāja atbilde. Tātad, kā boss teiks, tā būs. Jānis Gabrāns

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *