Raksti

Domas

Kurš pateiks “Viss būs labi!”?

Līga Eglīte

Pirms gada Itālijā iedzīvotāji centās cits citu uzmundrināt, rīkojot koncertus uz balkoniem un dažādas akcijas. Devīze “Viss būs labi!” (“Andrà tutto bene!”) palīdzēja izturēt sērgas un stingro ierobežojumu laiku.

Arī latvieši vienmēr grūtos laikus spējuši izturēt, ņemot palīgos dziesmu un radošumu. Kurš būs tas, kurš pirmais pateiks “Viss būs labi!” vai ko līdzīgu, tikpat cerīgu? Velti gaidīt, ka to izdarīs nogurušie lēmumu pieņēmēji tur, tālu, viņpus TV ekrānam vai no radio “kastītes”. Tas jādara mums, jo mūsu dzīve ir svarīga tikai mums un arī izdzīvošana pašu ziņā.

Ikdienas saziņā devīze “Viss būs labi!” var izpausties visdažādākajos veidos. Vispirms jau klātienes, telefoniskā vai virtuālā sarunbiedru abpusējā pieklājība, laipnība un izpalīdzība. Atcerieties pievienot mazos, mīļos “labdien”, “lūdzu” un “paldies”. Novēliet “labu veiksmi un jauku dienu!” tiem, kuri atved pastu, kopj ielas, novēliet “lai izdodas!” tiem, kuri mācās un māca pie datorekrāniem.

Sagatavojot publikācijas un sazinoties ar dažādu jomu speciālistiem, esmu pārliecinājusies, ka pieklājība pat visskarbākajiem noņem eža kažociņu. Ja neredzamajam sarunbiedram izdodas likt pasmaidīt, to var pat dzirdēt, – izmainās balss tembrs.

“Viss būs labi” izpaužas arī vizuāli. Saziņas vietnē “Facebook” var sekot fotoamatieru neklātienes sacensībām meistarīgu kadru meklējumos. Skatītāji kopā ar fotogrāfu ielūkojas Cēsu, Priekuļu vai kādas citas apdzīvotas vietas ieliņu līkumos, vecpilsētas pagalmos, tver ugunīgos saulrietus, vēro putnus pie barotavām un ledus iešanu Gaujā, raugās uz mežiem un ezeriem no drona lidojuma un priecājas par pirmajiem sniegpulksteņiem dārzā.

Vieta, kur ik dienu rodas arvien jauna cerība un dzīvība, ir dārzs. Paši neapzinoties, Raiskuma pagasta “Jaunrūju” saim­nieki Jānis un Guna Rukšāni kļuvuši par devīzes “Viss būs labi!” vēstnešiem. Viņu milzīgajā siltumnīcā, kur ciemiņiem iespējams ievērot visas prasības un izretināties vai pat nesastapt citus, var vērot, kā dzimst brīnums. Krokusu valstības tēvs Jānis Rukšāns ik dienu dalās tīmeklī ar foto un nelieliem aprakstiem gan par jaunumiem siltumnīcā, kur garās dobes sazied arvien košākas, gan par senajiem ceļojumiem, kuros savulaik atrasti dārgie un eksotiskie sīpoliņi.

Uzmundrinājumi, laba vēlējumi, nesavtīga dalīšanās ar prieku stiprina imunitāti abos virzienos – gan mums, gan tiem, kuriem vēlam: “Viss būs labi!”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *