Raksti

Domas

Klāt atvaļinājuma laiks!

Sandra Trēziņa

Kad pārņēmis nogurums no domām par daudzajām problēmām un nebūšanām valstī un pasaulē, arī tuvākajā apkārtnē, talkā nāk pati daba. Ir iestājusies vasara! Par to liecina karstās dienas, plānais apģērbs un daudz, daudz saules. Tas savukārt nozīmē, ka arī atvaļinājums ir tepat tuvumā vai varbūt jau rit pilnā sparā. Jau tā plānošana vien sagādā priecīgas trīsas sirds apvidū, domājot, ko darīšu, kur un kā to pavadīšu. Tad nu iznāk tā, ka domas par atvaļinājumu uztur formā visu gadu, jo sapņot par atvaļinājumu sākam tieši tad, kad beidzies kārtējais. Un, pirms pienācis atvaļinājums, kurš pienākas darba mūžu beigušajam un kuru viens otrs sauc par, piedodiet, pirmsnāves atvaļinājumu, ir vērts apzināties, cik daudz laba mums sniedz četras no darba brīvas nedēļas, kuras garantē Darba likums. Bet ja nu gadījies darba devējs, kurš atvaļinājuma piešķiršanu atliek un atliek, varbūt noder viņu iepazīstināt ar darba un karjeras vortāla “CVMARKET.lv” veikto aptauju. Tās rezultāti parāda gan darbiniekam, gan darba devējam aktuālus astoņus iemeslus, kāpēc atvaļinājums tiešām nepieciešams:
1. Dati liecina, ka tie, kuri iet ikgadējā atvaļinājumā, palielina savas izredzes nodzīvot par 20% ilgāku mūžu nekā tie, kuri neizmanto šīs iespējas.
2. Tie, kuri izmanto ikgadējos atvaļinājumus, ir daudz apmierinātāki ar dzīvi un enerģijas pilni ikdienas darba rutīnā.
3. Kad prāts tiek atslogots no ikdienas daudzajiem darbiem, uzdevumiem, problēmsituāciju risināšanas un milzīgā informācijas apjoma, tad paveras iespēja uz lietām paskatīties it kā no malas un rodas jauni, radoši risinājumi.
4. Atvaļinājuma laikā uzņemtā saules enerģija paaugstina produktivitāti ikdienas darbā par 34%.
5. Atvaļinājuma pavadīšana ar ģimenes locekļiem, kuriem darbu steigā ticis mazāk uzmanības, satuvina un ļauj izrādīt mīlestību, līdz ar to stiprina laulības saites.
6. Atvaļinājuma laikā nav jāseko stingram grafikam, laika plānojumam. Brīvība darīt visu, kas ienāk prātā. Peldēties, spēlēties, izbaudīt atrakcijas, būt mazliet bezatbildīgam kā bērnam.
7. Jau plānojot atvaļinājumu vai tikai domājot par to, rodas zināma gaidāmo svētku sajūta, kad varēs nomainīt ierasto vidi. Zemapziņā liekas, ka līdz ar vides nomaiņu aizies prom arī visas raizes, kas šobrīd nomoka prātu.
8. Darbinieks, kurš ir fiziski un garīgi noguris, gada laikā vairāk pakļauts dažām sīkām saslimšanām un neuzmanības kļūdām. Tāpēc, ejot plānotos atvaļinājumos, mēs saudzējam sevi un tādējādi ietaupām līdzekļus, kurus būtu jāiegulda ārstējoties.

Daudz saules dienā, lietu tikai naktīs! Izdevušos vasaru, brīnišķīgu atvaļinājumu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *