Raksti

Domas

Katrs esam supervaronis

Andra Gaņģe

Dzīvojam kā Holivudas grāvējā, kur sižetā ļaundari uzbrūk civilizācijai, vai tie būtu citplanētieši vai no DNS atjaunota dinozauru saime. Tematikā noteikti iederas arī nezināms vīruss, kas izplatās kūlas ugunsgrēka ātrumā un kuru cilvēce neprot ārstēt. Droši vien filmā šo notikumu rādītu daudz šaušalīgāku, nekā to piedzīvojam, toties tur pēc apmēram pusotras stundas šausmām ar fantastisku ārst­niecības vai vīrusa iznīcināšanas metodi nāktu klajā kāds zinātnieks, visticamāk, trūcīgs , bet ar aizrautību strādājošs pētnieks, kas darbojas nomaļā laboratorijā.

Patiesajā dzīvē vīrusa briesmas ir daudz piezemētākas, slimnieku skaits vairojas, bet organismi ar ļaundari tiek galā, kaut, protams, ne visi. Aizvien lielāks skaits ir to, par kuru dzīvībām cīnās mediķi, kovida slimnieku stacionāros ir aizvien vairāk. To, ka tas var radīt sarežģījumus medicīnas sistēmai, kurai ir savas robežas, var vien nojaust no satraukuma, kas jūtams profesionāļu balsīs, kad viņus intervē žurnālisti. Latvijas ļaudis izturas mierīgi, pat sejas maskas, kas tagad būtu obligāti jāuzliek, apmeklējot sabiedriskās vietas, piemēram, veikalus, nēsā vien daļa. Dzirdēts, ka tēvs skaidro bērnam – maskas valkā vien slimi vai muļķi, savukārt dažs protestē, uzsverot, ka prasība likt sejai priekšā masku ir viņa personas brīvības ierobežošana. Nu, vārdu sakot, nav panikas, kādu noteikti rādītu grāvējā, ja industrija izvēlētos šo tematu.

Taču nav arī asā sižeta filmas otrās daļas- nav un visticamāk nebūs tā brīnumainā pētnieka un brīnumlīdzekļa, kas planētu atbrīvos no “Covid-19”. Ar šī neparedzamā vīrusa klātbūtni nāksies sadzīvot, cik ilgi, nez vai to var pateikt pat virusoloģijas zinātne. Savu gan jau izdarīs gaidāmā vakcīna (uz Krieviju, kur tā jau esot, nez vai var pļauties), vīrusa izplatībai vajadzētu ierobežoties. Bet pagaidām iespējamo Holivudas scenāristu radīto ģēniju, supervaroni, superzinātnieku varam aizvietot mēs ikviens: divi metri, rūpīgi mazgāt rokas, nēsāt sejas aizsargu, iespējami izvairīties no vietām, kur pulcējas cilvēki, un nedoties ceļojumos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *