Raksti

Domas

Ik pa pieciem gadiem

Sarmīte Feldmane

Latvijā tā ir sērga, kuras izraisītājmikrobus vai baciļus laikam neizdosies izskaitļot nekad. Tiklīdz valstī notiek kas vērienīgs, kur iesaistās daudzi tūkstoši dalībnieku un savi simti rīkotāju, tā tracis garantēts.

Par Dziesmu svētku biļešu tirdz­niecību viedoklis ir katram. Un droši vien pareizs, jo veidojies no paša pieredzes. Biļetes uz Dziesmu svētkiem vienmēr bijušas saistītas ar prestižu. Būt Dziesmu svētku koncertā – tas jau ir savas inteliģences, iespēju apliecinājums citiem. Protams, protams, tā ir arī interese, dzīvošana līdzi mūsu koru un dejas mākslas, mūzikas, tautas lietišķās mākslas, teātru attīstībai, mākslinieciskajam līmenim. Un, paldies Dievam, Latvijā ir daudz cilvēku, kurus patiesi interesē Dziesmu svētki kā kultūras notikums, nevis tusiņš, izrādīšanās ar pašbildēm internetā.

Ar internetu nudien ir interesanti. Kur vien ej, vai kādā iestādē ko jautā, atbilde skaidra – mājaslapā viss ir, ieejiet aplikācijā… Kas var būt ērtāk par biļetes iegādi internetā. Lai nu kam, bet jaunajai paaudzei noteikti. Taču arī jaunie cilvēki ir reālisti, saprot, ka laika maz un var neizdoties, tāpēc drošāk nolikt malā ērtības un pēc Dziesmu svētku biļetēm iet uz kasi.

Publiskajā tirdzniecībā uz visiem maksas pasākumiem tika nodotas 95 230 biļetes (75 % no kopējā biļešu skaita), t.sk. 47 431 biļete uz noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumu un koncertu (77,73 % no kopējā noslēguma koncerta un ģenerālmēģinājuma biļešu skaita) un 23 640 biļetes uz deju lieluzvedumu (75,38 % no kopējā deju lieluzveduma ģenerālmēģinājuma un divu koncertu biļešu skaita). Pirmajā dienā līdz plkst. 20.15 bija pārdotas 81 309 biļetes jeb 86 procenti no kopējā tirdzniecībā pieejamo biļešu skaita. 46 procenti no šīm biļetēm tika iegādātas internetā. Salīdzinā­jumam ar iepriekšējiem svētkiem – tad bija pieejamas 58 tūkstoši biļešu un pirmajā dienā izpirka 44 tūkstošus.

Šī nedēļa droši vien paies, meklējot vainīgos, kāpēc tirdz­niecība internetā ķērās. Kār­tējo reizi runās, ka Mežaparks un “Daugavas” stadions par mazu. Gan jau dzirdēsim, ka “pie stūres” ir nejēgas. Vai tāpēc kaut kas mainīsies? Mums ļoti gribas, lai viss sliktais notiek pie mums, jo tad ir, par ko cepties, var parādīt visgudrību. Tas, ka biļešu nepietiks, bija skaidrs jau iepriekš. Ne jau vienmēr dzīvē var iegūt to, ko gribas. Taču koristi un dejotāji var būt lepni, viņu paveikto grib redzēt tūkstoši.

Ironiski – interneta portālos jau piedāvā biļetes uz svētku noslēguma koncertu pat par 350 eiro, var piedalīties vairāksolīšanā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *