Raksti

Domas

Ezers izkonkurē viedierīces

Iveta Rozentāle

Vasarā manu bērnu aktuālākais jautājums ir viens – vai mēs šodien brauksim uz ezeru, kad mēs brauksim uz ezeru?

Jāatzīst, ūdens ir tik vilinošs, ka var iet gan kājām, gan braukt ar riteņiem, lai tikai nokļūtu laimīgajā zemē – pie ezera. Un par to man liels prieks. Jo laikā, kad ir satraukums, ka bērni par daudz stundu pavada viedierīcēs, ka nekas viņus nevar tā ieinteresēt un noturēt uzmanību kā telefons, dators vai planšete, ka nav aizraujošāka piedāvājuma par virtuālo vidi, viņu vēlme būt pie dabas sniedz sajūtu, ka ir lietas, kas bija nemainīgi svarīgas manā bērnībā un ir svarīgas arī mūsdienu bērniem.

Kamēr pieaugušie stāv pie ezera un domā, vai ūdens ir pietiekami silts, mēģinot saņemties, lai ūdenī ieietu, bērni par to nedomā – iekšā, un miers. Vai uz sacensībām – kurš ātrāk. Turklāt viņi var ieiet arī tādā ūdenī, kādā pieaugušie vēl peldēšanās prieku neizjūt. Nav pat nepieciešams, lai spīdētu saule, vasaras lietus un vējš nav šķērslis ūdens priekiem.

Turklāt mani vienmēr pārsteidz bērnu izdoma un fantāzijas lidojums, kad viņi ir pie ūdeņiem – spēles, peldēšanas veidi, lēkšana no laipiņas, katram savas individuālās nodarbes un aizraujošas draiskulības visiem kopā. Protams, ir arī piļu, cietokšņu un ūdenskritumu veidošana smiltīs, rakšanās smiltīs, laistīšanās ar ūdeni, nebeidzama jautrība un smiekli. Vienīgais, kas var sabojāt noskaņojumu, ja pārāk ātri jādodas prom. Pieaugušajiem atliek vien mazos saprast un gaidīt, bērni vēlas peldēties un draiskoties vēl un vēl, viņiem, šķiet, nekad nebūs gana, vien zilās lūpas var likt saprast, ka tomēr no ūdens ir vien jānāk laukā.

Ieguvums ir arī tas, ka pie ūdeņiem bērni un pieaugušie pavada laiku kopā, tāds skaists laiks ar ģimeni. Tā brīnišķīgā un nemanāmā veidā bērni attīsta sadarbību, izbauda kopā būšanu, norūdās, uzņem vitamīnu, attīsta fantāziju un iegūst lieliskas atmiņas – atmiņas par vasaru pie ūdeņiem. Un nav obligāti jābrauc uz citām zemēm, lai to visu saņemtu. Tādos brīžos pie ezera saprotu, ka laime patiešām ir pavisam vienkāršās lietās šeit un tagad.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *