Raksti

Domas

Dzīve, ko redz visi

Marta Martinsone-Kaša

Interneta lietošana un soci­ālie portāli ir mūsdienu cilvēka ikdiena. Vairumam tas ir tik ierasti, kā dzert ūdeni. Arī es esmu no tiem, kuri katru dienu vairākas stundas pavada internetā, lasot par jaunākajiem notikumiem, daloties ar tiem laikraksta feisbuka lapā, skatoties, ko publiskojuši citi cilvēki, iepērkoties, sekojot līdzi dažādu profesiju pārstāvjiem, kā arī prezentējot sevi kā fotogrāfi. Katru dienu nākas redzēt gan muļķīgus un jautrus, gan arī nopietnus un reizēm arī skumjus stāstus.

Cilvēki mēdz dalīties ar informāciju par savu atrašanās vietu, aktivitātēm, ko dara, ko ēd, ar ko kopā atrodas konkrētā vietā, kā arī par ievērojamākajiem notikumiem savā dzīvē, piemēram, attiecību statusu – saderināšanos, laulībām, bērna piedzimšanu un tamlīdzīgi. Vai esat kādreiz it kā no malas paskatījušies, kāds izskatās jūsu biežāk izmantotā portāla profils? Ko šis saturs var liecināt par jums? Vai visu, ar ko dalāties internetā, var redzēt pilnīgi svešinieki vai tikai jūsu lapā apstiprinātie draugi un paziņas?

Uzskatu, ka dalīties ar savu dzīvi internetā nav nekas nosodāms, tomēr katram būtu kārtīgi jāpadomā par sekām, ko, iespējams, var izraisīt kāda frāze, attēls vai komentārs. Uzskatu, ka īpaši būtu jāpievērš uzmanība tam, kāda cilvēku grupa redz šo saturu. Domāju, ir svarīgi, ka šāda veida komunikācijai būtu jābūt tikai un vienīgi pozitīvai. Saprotams, ka cilvēks savu dzīvi citiem vēlas parādīt kā veiksmīgu, laimīgu, krāsainu un izdevušos. Un kāpēc gan ne? Ikdienā jau tā tik daudz negāciju. Pieņemu, ka cilvēku, kas ir emocionāli stabils, mierā ar sevi, ar to, ko dara, negācijas internetā nespēj ietekmēt tik ļoti kā cilvēku, kurš, iespējams, nav tik pārliecināts par sevi.

Lai komunikācija internetā sniedz gandarījumu un pozitīvas emocijas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *