Raksti

Domas

Dziesma, kas vienoja

Jānis Gabrāns

Atkal varam teikt, ka Eiropa mūs nesaprata, tas attiecībā uz Eirovīzijas pusfinālu, kurā grupa “Sudden Lights” tomēr nekvalificējās pusfinālam. Pēdējo reizi pusfināla barjeru Latvijai izdevās pārvarēt tālajā 2016.gadā, bet šoreiz mūsu puišu dalība pasaules vērienīgākajā muzikālajā šovā zīmīga ar ko citu. Pasekojot līdzi komentāriem tviterī, konkursa laikā par “Sudden Lights” nevarēja atrast nevienu negatīvu komentāru. Tikai pozitīvi un atbalstoši vārdi, tostarp, ka nevajag satraukties, ja netiksim finālā, jo grupa izdarīja visu pēc labākās sirdsapziņas.

Var tikai piekrist, jo priekšnesums tiešām bija baudāms, jā, bez žilbinošiem krāsu klājumiem videoekrānos, bez īpašiem šova elementiem, krāšņiem, atraktīviem tērpiem, toties no sirds! Iespējams, ar to bija par maz, bet šī bija reize, kad nebija mēģinājumi atrast kādu īpašo Eirovīzijas formulu, netika veidots vesels televīzijas seriāls par dziesmas un priekšnesuma tapšanu kā pirms pāries gadiem, lai gan togad savā pusfinālā dziesma vienalga palika pēdējā. Šoreiz puiši gāja un izdarīja, un vismaz tvitera publika to novērtēja. Manuprāt, nevienu gadu tāda pozitīvi atbalstošā vienotība nav bijusi, parasti jau kāds cenšas savējos norakt, jau pirms sākts dziedāt. Protams, pēc rezultātu paziņošanas pamodās tie “eksperti”, kuri visu vienmēr zina vislabāk, un steidza rakstīt komentārus delfos, citviet. Bet no tā jau demokrātijā neizbēgt!

Portālos sāka meklēt atbildes uz jautājumu: “Kas nogāja greizi?” Nekas nenogāja greizi, vienkārši tā notika, tas bija ļoti spēcīgs pusfināls, un kādam bija jāpaliek ārpus. Varbūt nedaudz pietrūka veiksmes, varbūt tomēr vajadzīgs vērienīgs šovs, iespējams, kaut ko mainīja tas, ka no šī gada pusfinālā visu noteica tikai skatītāju balsojums, nebija žūrijas pienesuma. Taču nav nozīmes meklēt, kā būtu, ja būtu, mūsējie sevi un Latviju pārstāvēja godam, tiešām nebija kauns.    Un ļoti ceru, ka “Sudden Lights” būs pamanīti Eiropā.

Varbūt vērts ieklausīties Maestro Raimonda Paula teiktajā un kādu gadiņu paņemt pauzi vai arī meklēt citu risinājumu, kā izvēlēties, kurš pārstāvēs valsti Eirovīzijā.

Finālā atkal nebūsim, bet nevajag skumt, jo šodien taču sākas Pasaules čempionāts hokejā, un tur nu, esmu pilnīgi drošs, tik lielas pozitīvas vienotības komentāros nebūs, jo laikam jau hokejam “ekspertu” ir krietni vairāk nekā Eirovīzijai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *