Raksti

Domas

Brauc tā, it kā nebūtu ko zaudēt

Aizvadītajās brīvdienās Latviju pāršalca ziņa par traģisko avāriju Skrīveros, kur dzīvību zaudēja divi cilvēki, tai skaitā arī četrus gadus vecs zēns, bet vēl vairāki cilvēki guva traumas. Pirmdienas rītā ziņu portālos varēja lasīt, ka policijai ir aizdomas – avārijā iesaistītās automašīnas vadītājs varētu būt ievērojami pārsniedzis atļauto braukšanas ātrumu. Tas tikai pierāda, ka cilvēki ne vienmēr apdomā savu rīcību, pirms spiež gāzes pedāli.

To, ka autovadītāji bieži vien noteikumus neievēro, pierāda arī policijas statistika. Ņemot vērā to, ka regulāri laikrakstā informējam par pārkāpumiem, kas izdarīti uz ceļa, tad jāatzīst, ka nepaiet neviena diena, kad kāds nebūtu pieķerts, vadot savu transportlīdzekli alkohola reibumā vai ievērojami pārsniedzis atļauto braukšanas ātrumu.

Arī es sestdienas vakarā, kad devos ceļā no Rīgas uz Cēsīm, novēroju nepatīkamu situāciju. Laukā bija neliela migla, tumsa, lija lietus, katrā ziņā redzamība nebija no labākajām. Varētu šķist, ka šādos laika apstākļos lielākā daļa autovadītāju brauc nedaudz lēnāk, piesardzīgāk, taču tā nebija viss. Bija vairāki autovadītāji, kas, pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu, devās tik uz priekšu, apdzina citas automašīnas bīstamās vietās un, jāatzīst, arī vietās, kur to aizliedz ceļa zīmes. Nebija patīkami noskatīties, kā autovadītāji tikai traucas uz priekšu tā, it kā viņiem nebūtu ko zaudēt. Es noteikti sliktos laika apstākļos izvēlos mazāku braukšanas ātrumu nekā ikdienā. Apzinos, ka labāk mājās nokļūt pāris minūtes vēlāk, nekā nenokļūt vispār. Bet tiem autovadītājiem, kuri uzskata, ka uz viņiem neattiecas noteikumi, sevišķi tik bīstamos laika apstākļos, vajadzētu padomāt, ja ne par sevi, tad vismaz par tiem, kas viņus gaida mājās. Zane Ieviņa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *