Raksti

Domas

Ar roku uz sirds

Marta Martinsone-Kaša

Man un piecām manām draudzenēm, jaunām sievietēm, kuras tik tikko sākušas lielo dzīvi, kā jau lielākajai daļai cilvēku, kurus kaut kas vieno, ir izveidots čats, kurā apspriežam dažādas tēmas. Kādu vakaru viena no meitenēm jautāja: “Meitenes, vai jums sagādā prieku tas, ko jūs darāt? Nu tā pavisam godīgi, ar roku uz sirds.”

Viena no draudzenēm rakstīja, ka nejūt piepildījumu savos ikdienas darbos. Par daudz mājas dzīves, par daudz nopietnības, par daudz problēmu. Esot grūti priecāties par ikdienas sīkumiem, kā tas bijis agrāk.

Tas, manuprāt, ir pavisam skumji, jo, ja dzīvē nav, par ko priecāties, tad taču ir nepārvarama tukšuma sajūta. Ja tik jaunai sievietei nav, par ko priecāties, tad kaut kas dzīvē visdrīzāk nav pareizi. Domāju, šādā situācijā arī nav iespējams priecāties par citiem. Un kas agrāk bija citādi? Varbūt tad nebija tik daudz pienākumu? Vai tad nav tā, ka beigu beigās mēs paši izvēlamies, kāda būs mūsu šodiena, ar ko mēs nodarbosimies un, galvenais, – kā dzīvosim šo dzīvi?

Savukārt man tā vietā, lai uzreiz atbildētu uz šo jautājumu, bija jāpadomā. Vai tas nozīmē, ka atbilde uz jautājumu ir -nē? Vai mani darbi man tiešām nesagādā prieku? Protams, sagādā, bet aizdomāties, šķiet, liek tas, ka ir visādi plusi un mīnusi pat vislabākajā darbā. Sākot katru jaunu projektu un novedot to līdz galam, es apgūstu jaunas prasmes, un katrs jauns projekts ir arī jauns izaicinājums. Kad esmu nonākusi līdz rezultātam, tad ir ļoti liels prieks par paveikto, un šis prieks tikai dzen uz priekšu darīt un apgūt vēl. Jautājums ir par to, kas katram ir prieks? Kāda ir šī prieka sajūta?

Katrs cilvēks ir personība ar savu domu gājienu un uzskatiem par dzīvi, droši vien tāpēc ir miljoniem atbilžu uz šiem jautājumiem. Prieks pavisam noteikti dod tikai un vienīgi pozitīvu enerģiju, kas katrā no mums izpaužas citādi – emocijās, pašsajūtā. Vai jums sagādā prieku tas, ko jūs darāt?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *