Ziņas

Kriminālziņas

“Dodiet ceļu “- pārliecinies par satiksmes drošību un neciet negadījumā

Aizvadītajās pāris nedēļās Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē reģistrēti vairāki ceļu satiksmes negadījumi, kuros vadītāji nepalaiž pa galveno ceļu braucošos transportlīdzekļus. Nereti, šīs avārijas beidzas ar cietušajiem un bojātām automašīnām, informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Anžela Geļjanu.

Piemēram, 30.jūlijā Raunas novadā 1974.gadā dzimusi sieviete, vadot automašīnu “Dacia”, nepalaida pa galveno ceļu braucošo automašīnu “Mitsubishi”. Ceļu satiksmes negadījumā cieta automašīnas “Dacia” vadītāja, kā arī divi automašīnu pasažieri – 1994.gadā dzimusi sieviete un 2007.gadā dzimis bērns.

Savukārt 21.jūlijā pulksten 21:30 autoceļa Umurga – Cēsis – Līvi 18. kilometrā 1994.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “Audi A6” pa mazāk svarīgas nozīmes ceļu, izbrauca priekšā automašīnai “Audi A4”, kura pārvietojās pa galveno ceļu. Ceļu satiksmes negadījumā cieta četras personas.

Arī 3.augustā reģistrēts līdzīgs gadījumus Gulbenes novadā, taču šajā situācijā vadītājs, kurš pārvietojās pa galveno ceļu, savlaicīgi pamanīja radītās situācijas briesmas un, strauji nobremzējot, apstājās pirms iespējamās sadursmes ar automašīnu, kura izgriezās no mazsvarīgas nozīmes ceļa.

Vidzemes reģiona pārvaldes Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks norāda, ka negadījumu iemesls meklējams šoferīšu neuzmanībā: “Visiem minētajiem negadījumiem par iemeslu ir neuzmanība vai mirkļa nevērība. Šajos gadījumos ir cietušie un bojāti transportlīdzekļi, taču tie, tikpat labi, varēja beigties arī letāli, jo automašīnas pa galvenās nozīmes ceļiem, ārpus apdzīvotas vietas, traucas ar lielu ātrumu un sānu sadursmes ir vissmagākās. No šādām situācijām ir grūti un pat neiespējami izvairīties, kā arī spēkratu sāni ir vārīgās vietas, līdz ar to labākajā gadījumā, ir cietusi tikai pati automašīna”.

Valsts policija aicina transportlīdzekļu vadītājus vērīgāk pārliecināties par satiksmes drošību, uzsākot kustību dažādu nozīmju krustojumos. Sargāsim sevi un cienīsim citus satiksmes dalībniekus.