Ziņas

Sabiedrība

Divdesmit darbīgi gadi

Sarunās top idejas. Biedrības "Cēsu pensionāri" valdes priekšsēdētāja Vanda Gasiņa (vidū) sarunā ar valdes loceklēm Lūciju Gruzdi un Alīdu Grīnfeldi pārrunā, cik kuplā pulkā brauks uz Latvijas pensionāru saietu Rīgā.Foto: Māris Buholcs

Biedrība “Cēsu pensionāri” līksmā gaisotnē nosvinēja 20 darbības gadu jubileju. Patlaban organizācijā iesaistījušies 220 cēsnieki, svētku reizē Cēsu internātpamatskolas zālē kopā sanāca vairāk nekā simts. Tā bija
rotāta ar pīlādžzariem, Imanta Priednieka no koka izgriezto jubilejas skaitli dāmas bija skaisti noformējušas, kā jau tādā reizē pienākas.

“20 gadi nav daudz, tas ir tikai sākums,” atgādināja biedrības vadītāja Vanda Gasiņa un uzsvēra, ka Cēsu pensionāri ir aktīvi. Viņi nāk kopā, dejo, dzied, vingro, nūjo, min krustvārdu mīklas, īsteno dažādus projektus, darbojas kulinārijas pulciņā, rīko pasākumus. Šovasar vien pabūts sešās ekskursijās.
Biedrības ansamblis “Kamenes” un deju grupa “Gaujmalietes” savējos priecēja ar koncertu. Dejotājām pievienojās un jubilejā sveica dziedātāja Anita Ozola. Viņai un “Gaujmalietēm” izveidojusies radoša sadarbība, cēsnieces piedalījušās viņas dziesmu ierakstos. Līksmu garastāvokli pensionāriem uzturēja muzikanti no Jēkabpils.

Kopā ar biedrības pensionāriem bija arī Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētāja vietniece Dzintra Žilde, federācijas Vidzemes zonas vadītāja Anna Vīgante, laba vēlējumus teica Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs un pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” vadītāja Iveta Sietiņsone. Novada vadītājs biedrības valdes locekļiem Vandai Gasiņai, Alīdai Grīnfeldei, Ainai Orinai, Lūcijai Gruzdei, Dzidrai Šlēziņai, Mirdzai Siminaitei, Imantam Priedniekam, Aīdai Berņevai un Ligitai Laterei pasniedza domes Atzinības rakstus. Biedrība jubilejā saņēma Latvijas Pensionāru federācijas Goda rakstu.

“Svētki nosvinēti, strādāsim tālāk. Ieceru un darāmā daudz,” saka Vanda Gasiņa. Lai gan svētku reize nav tā, kad runāt par ikdienu, gatavojoties Latvijas pensionāru saietam, kas sestdien notiks Rīgā un kur piedalīsies arī cēsnieki, tika vākti paraksti par valsts finansētu veselības aprūpes sistēmu pensionāriem un par pensijām bez nodokļiem.

“Tagad gatavojas Miķeļdienas tirgum Pils dārzā. Rasma Laizāne un Anna Veikšāne rīkos degustāciju no tiem krājumiem, kurus sagatavojušas pārējās pensionāres. Sievas ir čaklas, ko tikai neizdomā,” atklāj priekšsēdētāja un piebilst, ka tikai no pašu vēlēšanās un varēšanas atkarīgs, cik aktīva būs biedrība.