Ziņas

Sports

Distancē 35 Jāņi

Starts. Distancē dodas 6 km un 12 km skrējēji un nūjotāji, kopumā gandrīz 300 dalībnieki.Foto: Māris Buholcs

Gandrīz 400 dažāda vecuma skrējēji piedalījās tradicionālajā Cēsu skrējienā “Jānis un Jānītis”, kas šogad notika ideālos laika apstākļos. Distancē devās 35 Jāņi un sešas Līgas, visi apbalvošanas ceremonijā tika sveikti ar ozolu vainagiem. Ierasti, ka daudzo Latvijas Jāņu vidū bija arī Igaunijas skrējējs Jaans Vehelmans.

Vispirms distancē devās pirmsskolēni, kuri veica aptuveni 500 metru apli pa vecpilsētas ieliņām. Šajā skrējienā visi bija uzvarētāji. Tad uz starta stājās zēni un meitenes, lai veiktu divu kilometru distanci. Tajā ātrākais izrādījās Ričards Kalniņš no Bauskas novada, finišējot pēc 9:04,17 minūtēm. 14,16 sekundes no viņa atpalika rīdzinieks Miks Meiers, bet trešais finiša līniju šķērsoja Kristers Grediņš no Madonas. Interesanti, ka kopējā ieskaitē no Cēsu puses ātrākā bija Estere Volfa, kura uzrādīja sesto labāko rezultātu. Šo distanci veica 61 skrējējs.

Tad distancē devās 6 km un 12 km skrējēji un nūjotāji, kuri arī varēja izvēlēties, cik kilometru veikt. 6 km distancē 156 skrējēju konkurencē ātrākais bija valmierietis Rihards Linde, uzrādot rezultātu 25:51,42 minūtes. Pēc nepilnām astoņām sekundēm finišēja Aigars Feteris no Zantes, bet trešais – Oskars Blaus no Jelgavas. No Cēsu puses labākais bija Lauris Savčuks, finišējot 5.vietā.

12 km skrējienā startēja 106 dalībnieki. Uzvaras laurus plūca Kristaps Vējš – Āboliņš no Gulbenes. Uzvarētāja laiks 46:08,22.

Pēc finiša viņš atzina, ka uzvara nav nākusi viegli: “Distancē ik pa laikam nācās atskatīties, lai redzētu, kur tuvākais sekotājs. Man arī paveicās, ka uzvarēju, jo distanci nebiju redzējis, tādēļ sāku nedaudz par ātru. Pusceļā sapratu, ka vienam skriet grūti, tur arī distance veda augšā, lejā, temps bija nevienmērīgs, bija grūti. Bet distance ļoti interesanta, man patika, un esmu gatavs startēt vēlreiz, jo zināšu, ar ko jārēķinās. Labi, ka ir gan asfalts, gan zemes ceļi. Esmu šajā skrējienā jau piedalījies, toreiz gan distance veda tikai par asfaltu, šāds risinājums ir labāks.”

Otrais šajā distancē cēsnieks Kārlis Vīksne, bet trešais – Jānis Tamužs (Lagasti).

Tā kā šajā skrējienā katrs var izvēlēties sev tīkamāko distanci – 6 km vai 12 km -, tad apbalvojami bija daudz. S8 grupā uzvarēja Marta Kuzņecova no Rīgas, bet labāko no mūsu puses bija Ieva Krastiņa, kurai 4.vieta. S10 grupā uzvarēja Marta Pētersone (Kocēnu novads), bet 3.vietā Ilze Krastiņa (Cēsis). S12 grupā pirmā Baiba Bērziņa (Rīga), 2. – Estere Volfa (Cēsis). S14 grupā viss goda pjedestāls cēsniecēm: pirmā – Elisone Blaua, otrā – Zane Kukuškina, trešā – Kate Deņisenko. S20 grupā mājniecēm divi augstākie goda pjedestāla pakāpieni: pirmā Vieda Lūsa, otrā – Marta Jansona. S20L grupā (burts L nozīmē, ka dalībnieks vai dalībniece veica 12 km distanci) uzvarēja Līga Girgensone no Rīgas, bet labākā no mūsu puses – Evija Taurene finišēja 6.vietā. S30 grupā atkal triumfs mājniecēm. Uzvarēja Lelde Neimande, kura pirms dažām dienām bija uzvarējusi Ventspils maratonā. Otrajā vietā Linda Lauberga, trešajā – Marta Golubova. S30L grupā uzvarēja Kristīne Kuzņecova (Rīga), otrā – Lauma Briška (Rīga/ Priekuļu novads), bet tūlīt aiz goda pjedestāla cēsniece Ieva Ārberga. S40 grupā pirmā Ilze Urbāne (Rīga), bet 5.vietā Jana Ceriņa – Bērziņa no Liepas. S40L grupā uzvarēja Gunita Lērme (Valmiera), otrā – Gunita Grinberga (Amatas novads). S50 grupā uzvarēja Ināra Lūse no Carnikavas. Viņa ir viena no uzticīgākajām Jāņu skrējiena dalībniecēm, jo piedalījusies un uzvarējusi arī savulaik pašā pirmajā, un pēc tam izlaists vien retais skrējiens. S50L grupā pirmā Ilze Boldāne (Gulbene), bet S60 grupā – Vizbulīte Rukkalne (Ragana). S grupā zelta medaļu saņēma Kitija Zaula (Limbaži), bet sudraba godalga Elīzai Katlapai no Inešiem. SL grupā pirmā Laura Savicka (Smiltene), bet trešā – Laila Raudzēna (Cēsis).

V8 grupā uzvarēja Mārtiņš Sviķkalns (Cēsis), otrais – Henriks Šķēle (Cēsis). V10 grupā pirmais Miks Meijers (Rīga), bet 5. – Ints Breikšs (Cēsis). V12 grupā pirmais Ričards Kalniņš (Bauskas novads), trešais – Edgars Juriksons (Cēsis). V14 grupā zelta medaļu saņēma Matīss Loginovs (Cēsis). V20 grupā pirmais Rihards Linde (Valmiera), trešais – Uldis Katlaps (Ineši). V20L grupā pirmais Kristaps Vējš – Āboliņš (Gulbene), otrais – Kārlis Vīksne (Cēsis). V30 grupā pirmais – Oskars Blaus (Jelgava), otrais – Lauris Savčuks (Cēsu rajons), trešais – Jānis Naglis (Cēsis). V30L grupā uzvarēja Mareks Antons (Valmiera), otrais – Zandis Zvirbulis (Amatciems), trešais – Aleksandrs Serovs (Cēsis). V40 grupā uzvarēja Valdis Ņilovs (Ogre), bet 5.vietā Mareks Plētiens (Rauna). V40L grupā pirmais Jānis Actiņš (Veselava), otrais – Valdis Bērziņš (Liepa). V50 grupā pirmais Valērijs Jegorovs (Rīga), trešais – Uldis Jansons (Cēsis). V50L grupā uzvarēja Aigars Bundzinieks (Vaive). V60 grupā uzvara cēsniekam Arnim Ābelītim, bet trešajā vietā Pēteris Serovs (Cēsis). V60L grupā zelta medaļa Jānim Supem (Tirza). V70 grupā uzvarēja Indulis Jansons (Jūrmala), V70L grupā pirmais Raitis Lērme (Kocēni), otrais – Staņislavs Dzalbs (Pārgaujas novads). V grupā pirmais Niks Zauls (Limbaži), otrais – Mārtiņš Petrovs (Cēsis), trešais – Artūrs Tumarevičs (Cēsis). VL grupā uzvarēja Edijs Dzalbs (Cēsis), otrais – Andris Neimanis (Cēsis).