Ziņas

Uzņēmējdarbība

Diskutēs par uzņēmējdarbības vidi Latvijas novados

Šodien plkst.15 Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) notiks apaļā galda diskusija “Uzņēmējdarbības vide Latvijas novados: attīstības perspektīvas”, aģentūru LETA informēja pasākuma pārstāvji.

Diskusijas mērķis ir iepazīstināt ar LZA Ekonomikas institūta veikto pētījumu “Uzņēmējdarbības vides analīze Saldus un Brocēnu novadā”, tā rezultātiem un rezultātu nozīmību abu novadu un citu Latvijas novadu sociāli ekonomiskajā attīstībā, kā arī diskutēt par prioritātēm uzņēmējdarbības vides attīstībā un konkurences stiprināšanas iespējām Latvijas reģionos.

Tāpat paredzēts spriest par iedzīvotāju uzņēmējdarbības iniciatīvām un pašvaldību lomu vietējo iniciatīvu atbalstā, diskutēt par pētījumu kontinuitātes nepieciešamību reģionālās ekonomikas un uzņēmējdarbības vides attīstībai.

Pasākumā plānots apskatīt tādas tēmas kā vietējo novadu attīstības iespējas un prioritātes, novadu resursu izmantošanu veicinoši un kavējoši apstākļi, nozaru attīstības specifika, darbaspēks novados un reģionos, tūrisma attīstība novados un novadu infrastruktūra.

Diskusijā piedalīsies par reģionālo ekonomiku un uzņēmējdarbības vides attīstības politiku atbildīgās amatpersonas, pašvaldību pārstāvji, uzņēmējdarbības attīstības un atbalsta organizāciju pārstāvji, zinātnieki, politiķi, preses pārstāvji.