Ziņas

Sabiedrība

Diskutēs par darbaspēka problēmām

Uzņēmēji noraizējušies, ka Latvijā sāk trūkt darbaspēka. Īpaši tas jūtams mazākās pilsētās un laukos. Lai skaidrotu situāciju darbaspēka pieaugošajā problemātikā reģionos, kā arī apzinātu būtiskākos faktorus dzīves­vides pilnveidošanai, Nacionālo vērtību fonds rīko reģionālos forumus “Latvijas vērtības”. Ciklā notiks pieci pasākumi, pa vienam katrā Latvijas plānošanas reģionā. Nākamnedēļ, 22.augustā, foruma pasākums risināsies Cēsīs, Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolā. Tajā iecerēts diskutēt un apzināt problēmas, lai dzīves­vidi un uzņēmējdarbības telpu cilvēkiem padarītu pievilcīgāku un šajā procesā iesaistītos visas puses, gan pašvaldības un valsts institūcijas, gan uzņēmēji un darba ņēmēju pārstāvniecība.

Fonda pārstāvis Egils Cīrulis “Druvai” pastāstīja, ka forumos apaļā galda diskusijā piedalīsies valsts un pašvaldību pārstāvji, Nodarbinātības valsts aģentūras speciālisti, uzņēmēji, darba ņēmējus pārstāvošās arodbiedrības, diasporas organizācijas, dažādu darbaspēka jautājumu risināšanas akciju veidotāji un citas iesaistītās puses. Aicināti iesaistīties arī citi iedzīvotāji, jo pie forumu notikuma vietas āra laukumā visi interesenti tiks uzklausīti, kā arī varēs saņemt noderīgu informāciju un iepazīties ar dažādu pakalpojumu piedāvājumiem.

Pirmais forums notika jau šonedēļ Ludzā. Tie turpināsies septembrī. Pēc forumiem organizatori – nodibinājums “Latvijas Nacionālo vērtību fonds” – publicēs forumu laikā iegūtās atziņas un secinājumus, kā arī iepazīstinās ar tiem atbildīgās institūcijas un citas iesaistītās organizācijas.