Ziņas

Sabiedrība

Direktors no “Iespējamās misijas”

Eksāmenu vērtējumi. Raunas vidusskolas jaunais direktors Edgars Plētiens pirmajā sarunā ar skolēnu vecākiem runāja par skolas darbības izmērāmiem lielumiem - saņemtajiem vērtējumiem centralizētajos eksāmenos.Foto: Indars Krieviņš

Raunas vidusskola 1. septembrī mācību gadu sāka jaunieceltā  direktora  Edgara Plētiena vadībā. Vasaras sākumā pašvaldību vēlēšanās nozīmīga daļa vēlētāju bija atbalstījusi Raunas muzeja vadītāja, vēstures skolotāja Edgara Plētiena ievēlēšanu par novada domes deputātu. Zinot programmu, ar kādu iets uz vēlēšanām Raunā, vēlētāji bija cerējuši, ka 30 gadus jaunais cilvēks, deputāta amatā esot, veltīs zināšanas un enerģiju, lai Raunas vidusskolā nonāktu laikmeta diktētas pārmaiņas. Skola šobrīd vieno pusotra simta skolēnu un organizē darbību Raunas pirmsskolā, kuru apmeklē astoņi desmiti bērnu.

Edgars Plētiens tūlīt sāka aktīvi iesaistīties vēlētājiem doto solījumu izpildē un uzņēmās vadīt komisiju, kas izvērtēs kandidātus pašvaldības izsludinātajā konkursā uz Raunas vidusskolas direktora vakanto vietu. Jautāts, kāpēc konkursa gaitā deputāts atteicies no konkursa vadītāja pienākumiem, lai pats startētu kā direktora amata kandidāts, Edgars Plētiens skaidroja, ka uz to mudinājis draugu un paziņu izteiktais atbalsts. “Es saņēmu daudzus tālruņa zvanus, kuros mani aicināja kļūt par Raunas vidusskolas direktoru,” tā 1. septembrī “Dru­vai” sacīja jaunieceltais vidusskolas direktors Edgars Plētiens, Cēsu ģimnāzijas un Latvijas Universitātes absolvents, zināšanas un talantu savulaik nolēmis izmēģināt pedagoģiskajā darbā, pievienojoties jauniešiem, kuri iestājas “Iespējamajā misijā”, lai gadu vai divus strādātu par skolotāju. E. Plētiens ir “Iespējamās misijas” ceturtā izlaiduma dalībnieks, viens no tiem jaunajiem cilvēkiem, kuri arī pēc misijā pavadītā gada turpina darbu pedagoģijā. Jau kā Raunas vidusskolas skolotājs viņš iesaistījies jaunā mācību satura izstrādes darbā, kuru veicina Izglītības un zinātnes ministrija.

Kad publiski tapa zināms, ka Raunas novada dome rīko konkursu vietējās vidusskolas direktora amatam, Edgars Plētiens no dažādām Latvijas malām, arī no cilvēkiem, kas saistīti ar “Iespējamo misiju”, dzirdējis rosinājumu nevis kā deputātam vērtēt kandidātus, bet pašam startēt šajā konkursā. Tas iedrošinājis jauno skolotāju pieņemt lēmumu un pieteikties konkursā uz skolas direktora vietu. Raunas novada domes priekšsēdētāja Evija Zurģe bija gandarīta, ka pašvaldībai līdz jaunajam mācību gadam izdevies noorganizēt pilnvērtīgu konkursu, jo tajā piedalījušies līdzvērtīgi dalībnieki. Saskaitot pašvaldības veidotās komisijas dotos punktus katram pretendentam, kļuvis redzams, ka Edgars Plētiens tos ar nelielu pārsvaru saņēmis visvairāk. Konkurss, pateicoties konkurencei, izvērties produktīvs. Direktora amatam pašvaldības izraudzīto kandidātu bez iebildumiem atbalstījusi arī Izglītības un zinātnes ministrija.

Pēc svinīgām uzrunām 1. septembrī un 14 pirmklasnieku uzņemšanas Raunas vidusskolas saimē klašu audzinātāji vidusskolas audzēkņus aicināja uz satikšanos klasēs, bet jaunieceltais direktors skolēnu vecākus uz tikšanos zālē. Vecāki izrādīja lielu interesi un kuplā skaitā sapulcējās, lai ieklausītos direktora sacītajā. Zinot latvisko atturīgumu skaļi paust savas vēlmes, vidusskolas direktors lūdza vecākiem ieteikumus skolai un novēlējumus pedagogiem noformulēt rakstiski uz izdalītajām lapiņām.

Edgars Plētiens vecākus iepazīstināja ar Raunas vidusskolas šī gada absolventu sasniegto līmeni eksāmenos. Skolēnu zināšanas katrā eksāmenā, ņemot vidējo vērtējumu, bija salīdzinātas ar citām lauku skolām un visām Latvijas skolām. Jaunieceltais direktors uzsvēra, ka ir aktīvi iesaistījies skolās iecerētā mācību satura izveidē un darīs to arī turp­māk. No nākamā mācību gada visā valstī sākies jaunā mācību satura ieviešana, arī Raunā. Vecāki par šo tēmu jautājumus neuzdeva, bet ar interesi noskatījās, kurās mācību iestādēs Cēsīs, Prie­kuļos, Valmierā un Smiltenē iestājušies šī gada 9. klases absolventi. Interese par mācīšanos Raunas vidusskolā nav bijusi pietiekama, tāpēc 10. klase nav izveidojusies. Jaunais direktors bija noskaidrojis, ka puse no 9. klases absolventiem ir izvēlējušies izglītības ceļu pilsētās, tajā skaitā mācīsies ģimnāzijās, bet otra puse absolventu sāks apgūt prasmes profesionālās ievirzes skolās.

No vecāku auditorijas par šo mācību gadu izskanēja tikai viens jautājums, proti, kad durvis sporta stundām Raunā vērs jaunceļamā sporta zāle. Atbildi sniedza novada domes priekšsēdētāja E. Zurģe, izsakot cerību, ka tas varētu būt vēlā rudenī.