Ziņas

Sabiedrība

Direktora meklējumi atrisinājušies

Direktora iecelšana. Cēsu novada domes deputāti vakar nobalsoja par Ijas Brammanes iecelšanu Cēsu 2. pamatskolas direktores amatā, domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs apsveica domes vārdā jauniecelto direktori, un pēc 20 minūtēm viņa stājās skolas kolektīva priekšā, iepazīstinot ar sevi un iecerēm skolas vadībā.Foto: Māris Buholcs

Šonedēļ Cēsīs tika sasaukta novada deputātu ārkārtas sēde, jo bija pienācis pēdējais brīdis pieņemt galīgo lēmumu, kurš cilvēks vadīs pašvaldības iestādi – Cēsu 2. pamatskolu. Lēmums sēdē tika pieņemts ātri. Klātesošie 12 deputāti vienbalsīgi atbalstīja Ijas Brammanes iecelšanu Cēsu 2. pamatskolas direktores amatā. Deputātus pārliecināja domes priekšsēdētāja un reizē arī novada pašvaldības iestāžu vadītāju un izpilddirektoru vērtēšanas komisijas vadītāja Jāņa Rozenberga īsi sacītais par Ijas Brammanes veikumu, piecus gadus vadot Rāmuļu pamatskolu Cēsu novada Vaives pagastā. Viņš uzsvēra, ka skola Rāmuļos aktīvi iesaistās dažādos projektos, tajā skaitā starptautiskos, dodot iespēju kā skolotājiem, tā skolēniem gūt jaunu pieredzi un zināšanas. Pašvaldības vadītājs atzinīgi novērtēja, ka Rāmuļu pamatskolas vadība lielākoties strādājusi patstāvīgi un pie pašvaldības vērsusies tikai brīžos, kad ar saviem resursiem netikusi galā.

Direktora amata kandidāte Ija Brammane īsi raksturoja mērķi, ar kādu vēlas strādāt Cēsu 2. pamatskolas vadībā: “Izcila skola, kurā strādā izcili pedagogi. Bērni attīsta savas spējas un arī virzās uz izcilību”.

Mācību gadam beidzoties, ilggadējais Cēsu 2. pamatskolas direktors Ojārs Bicāns informēja pašvaldību, ka vēlas atkāpties no direktora amata. Kā vienu no iemesliem viņš nosauc pārāk ilgo stāžu – vairāk nekā divus gadu desmitus izglītības iestādes vadībā. Dodot vietu citam, līdzšinējais direktors ir vēlējies palikt skolā un strādāt par direktora vietnieku saimnieciskajā darbā. Pašvaldībai pret to nebija iebildumu, zinot, ka Ojāra Bicāna vadībā pirms gadiem tika iekārtota pamatskolai uzceltā ēka Gaujas ielā. To iekārtoja ar visu jaunāko aprīkojumu, kas tobrīd Latvijā bija. Skolas vadība arī risināja tehniskās problēmas, kas ēkā bija neplānoti radušās celtniecības gaitā.

Par to, ka Cēsu 2. pamatskolas vadībā turpmāk līdzās strādās jaunais un bijušais vadītājs, Jānis Rozenbergs deputātiem savu viedokli pauda bez vaicāšanas, uzsverot, ka darba dzīve abus izglītības iestāžu vadītājus savedusi kopā jau iepriekš. Ojārs Bicāns pirmais izmantojis iespēju iestāties Iespējamās misijas dibinātajā skolu direktoru klubā, lai tur pilnveidotos profesionāli un personīgi. Šim klubam pēc pāris gadiem pievienojusies arī Ija Brammane. Viņaprāt, skolvadībā apgūtais abiem ļaus ikdienā strādāt plecu pie pleca. “Izpratne par skolas attīstību viņiem ir līdzīga, un tas nāks par labu,” komentēja Jānis Rozenbergs.

Arī deputāts Tālis Jaunzemis kolēģus domē noskaņoja balsot par komisijas izvirzīto kandidāti Cēsu 2. pamatskolas direktora amatam: “Pēc komisijas jautājumu krustugunīm katrai no trim uzaicinātajām pretendentēm Ija Brammane ar savām zināšanām un pieredzi direktora vietnieka un pēc tam direktores darbā bija galvas tiesu pārāka.” Fināla saruna ar direktora amata pretendenti bija notikusi tās dienas rītā. Tā Tāli Jaunzemi bija pārliecinājusi. Direktora amata kandidāte solījusi saglabāt visu to labo, kas jau izdarīts. “Līdz šim Cēsu 2. pamatskolā izdarīts ļoti daudz,” piebilda deputāts.

Pēc ārkārtas sēdē deputātu paustā atbalsta iecelt kandidāti par skolas direktori, Jānis Rozenbergs vispirms Ijai Brammanei pateicās par paveikto Rāmuļu pamatskolā un vēlēja veiksmīgu darbību jaunajā vietā: “Cēsu 2. pamatskola ir laba skola ar labām tradīcijām, kuras uzsācis iepriekšējais direktors. Skola ir arī labā tehniskā stāvoklī un ar daudz, daudz vairāk skolēniem (tie ir 384), tāpēc direktorei darbā būs, kur izplest spārnus.”

Ija Brammane pēc sēdes “Druvai” pastāstīja, ka par viņas pedagogu uz mūžu savulaik Liepas pamatskolā kļuvusi sākumklašu skolotāja Junga. Cēsīs iegūta vidusskolas izglītība, bet Rāmuļi par darbavietu ģeogrāfijas skolotājai kļuvuši pēc ieprecēšanās tajā pusē. “Rāmuļi ir skaista vieta, tajā ir saticīgi cilvēki. Pamatskola ar 80 skolēniem tagad ir kļuvusi pazīstama ne tikai Latvijā, arī ārpus tās, pateicoties tam, ka īstenojām projektus.”

Par gaidāmo sadarbību ar Ojāru Bicānu jaunā direktore ir priecīga: “Divus gadus kopā esam apmeklējuši Iespējamās misijas direktoru klubu, kur valstī pazīstamākie speciālisti māca vadības prasmes. Braucienos uz Rīgu daudz runājām; Ojārs dalījās savā pieredzē, es – savā. Viens otru uzklausījām, viens no otra mācījāmies. Man bija milzīgs gandarījums, ka manī, pedagogā ar mazāku darba stāžu, Ojārs mēdza ieklausīties, dažas idejas aizņēmās. Tagad mums vienā skolā tikai jāizvirza kopīgie mērķi. Iespējamās misijas klubā pieņem jaunus dalībniekus tikai ar ieteikumu. No Cēsu puses Ojārs Bicāns klubā bija ticis pirmais. Viņš bija tas, kurš uzaicināja mani.”

Cēsu novada Vaives pagasta divas mazās lauku pamatskolas – Rāmuļu un Līvu – šķir septiņi kilometri. Cēsu novada pašvaldība vasarā abām izglītības iestādēm izveidoja vienu administrāciju, to vadīs Antra Gabranova, Līvu pamatskolas direktore.