Ziņas

Sabiedrība

Deputātiem nav, ar ko tikties

Jābūt aktīvākiem. Raunēnietis Georgs Maiznieks iztaujā deputātu Uldi Kalniņu par to, kāpēc pagastā tik maz aktīvu zemessargu. Foto: Sarmīte Feldmane

Raunas novada domes deputāti divas reizes gadā Drustos un Raunā tiekas ar iedzīvotājiem. Lai gan ar katru gadu interese par
šādu sapulci mazinās, iesāktais tiek turpināts. Raunā, lai parunātos ar deputātiem, bija atnākuši divi raunēnieši, Drustos tikai viena pagasta iedzīvotāja.

“Diemžēl drustēnietei palīdzēt atrisināt problēmas nevaram. Viņa nav apmierināta ar interneta un mobilo sakaru kvalitāti. Viņa arī stāstīja, ka neatliekamā palīdzība maldījusies, jo viņas māja nav GPS kartē,” “Druvai” pastāstīja pašvaldības izpilddirektore Linda Zūdiņa – Sivko un piebilda, ka arī pašvaldība ikdienas darbā saskaras ar mobilo sakaru problēmām. Drustos izmanto LMT operatora pakalpojumu, Raunas pagastā “Biti”. Par astoņu LMT mobilo tālruņu izmantošanu pašvaldība maksā vairāk nekā par 30 “Bites” telefoniem. “Kad kāds no domes aizbrauc uz Drustiem, viņš nav sazvanāms, ar to jau rēķināmies,” bilst izpilddirektore un uzsver, ka, cik noprotams, tuvākajā laikā situācija neuzlabosies.

Tikšanās reizē Raunā novada domes priekšsēdētāja Evija Zurģe pastāstīja par aktuālajiem darbiem. Tiek izstrādāti jauni apkures, ūdens un kanalizācijas tarifi. “Apkurei cena būtiski nemainīsies. Valsts kontrole pārbaudīja, kā aprēķinām ūdens un kanalizācijas tarifus, ir vairāki ieteikumi, kurus, ņemot vērā, tarifs mazāks nekļūs,” stāstīja novada vadītāja.

Viņa arī informēja, ka ēkai Raunā, Rīgas ielā, kur atrodas bibliotēka un muzejs, patlaban pašvaldība atteikusies no piebūves celtniecības, jo tie ir pārāk lieli ieguldījumi. Šogad paredzēts sakārtot ārpusi, nākamgad otro stāvu. Plānā Cēsu un Rīgas ielas sakārtošana. Tiek projektēta sporta zāle. “Katru gadu budžetu plānojam ļoti strikti un cenšamies izdarīt iecerēto,” uzsvēra Evija Zurģe.

Ar raunēnieti Georgu Maiznieku deputātiem raisījās diskusija. Raunēnietis uzsvēra, ka iedzīvotāji, īpaši jaunieši, ir ļoti neaktīvi. “Aiziesim uz baznīcu, jaunieši vien divi, trīs. Tagad tāda sanāksme, bet iedzīvotāju nav. Līgo vakarā arī Raunā tik maz līgoja. Vai tur vainīgs ne visai labais stāvoklis valstī un visi domā – ko es tur darīšu? Kā pacelt jauniešus? Viņi arī nesporto. Varbūt vajag kādu plānu, lai rosinātu jaunatni, lai tā kļūst aktīvāka,” Georgs Maiznieks jautāja deputātu domas.

Te gan deputāti iebilda un izteica pārliecību, ka situācija nav gluži tāda, kādu to saredz raunēnietis. Novada domes priekšsēdētāja atgādināja, ka cilvēki ir aizņemti un katram savas prioritātes.” Kāpēc nenāk uz iedzīvotāju sapulcēm? Varbūt tāpēc, ka deputātus un darbiniekus var satikt ikdienā, katram pajautāt, par domes darbu raksta pašvaldības avīzē,” stāstīja Evija Zurģe. Deputāts Andris Abrāmovs atgādināja, ka Raunā ir jauniešu centrs, kur ir aktīva darbība, jaunieši iesaistās starptautiskos projektos. “Ja kādam kas nav skaidrs, to var noskaidrot ikdienā. Sanāksmi rīkojam, lai uzklausītu tos, kurus ikdienā nesatiekam, lai dzirdētu viņu viedokli, kas būtu darāms nākotnē,” skaidroja deputāts. Deputāte Anita Lubūze atgādināja, ka iedzīvotājiem piedāvājums ir ļoti liels arī apkārtējos novados un pilsētās. “Reizēm liekas, ka varētu stāvēt uz galvas, bet arī tas nelīdzētu, lai kādu ieinteresētu. Pasākumi ir ļoti dažādi, un no centra līdz parkam vai zālei nav tālu jāiet, bet cilvēki paliek mājās,” domās dalījās Anita Lubūze un uzsvēra, ka pagastā un novadā visām paaudzēm ir iespējas nodarboties, pilnveidoties.

Deputāts Aivars Damroze atzina, ka par to, ka uz tikšanos atnākuši tikai divi iedzīvotāji, nav jābēdājas. “Ja būtu saasināta, sakaitināta situācija, tad arī cilvēki nāktu runāt, klausīties, tagad nav tādas vajadzības,” bilda deputāts.

Raunēniete Marta Bērziņa pēc sanāksmes bija apmierināta: “Dabūju visus deputātus redzēt.”

Arī turpmāk Raunas novada domes deputāti rīkos tikšanos ar iedzīvotājiem par aktuāliem jautājumiem.