Ziņas

Sabiedrība

Degušas mājas, elektrības balsts un gaļas žāvētava

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 8.oktobra plkst. 6.30 līdz 10.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 82 izsaukumus – 40 uz ugunsgrēku dzēšanu un 30 uz
glābšanas darbiem, bet 12 no izsaukumiem bija maldinājumi.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa informē par notikumiem Vidzemē.

Sestdien plkst. 17.59 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Viļķenes pagastu, kur dega elektrības balsts 3 m³ lielā platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 18.31.

Naktī uz svētdienu plkst 2.31 tika saņemts izsaukums uz Brīvības ielu Lubānā, kur dega dzīvojamā māja pilnā platībā – 120 m². Cilvēki bija evakuējušies pirms VUGD ierašanās. Ugunsgrēks tika lokalizēts plkst.4.09, bet pilnībā nodzēsts plkst. 8.01. Ugunsgrēka dzēšanā piedalījās Lubānas, Madonas un Gulbenes ugunsdzēsēji.

Bet plkst. 4.10 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Druvienas pagastu. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka vienstāvu koka dzīvojamā māja deg 120m² platībā un tai iebrucis jumts. Ugunsgrēkā gāja
bojā apmēram 30 gadus vecs vīrietis. Ugunsgrēka dzēšanā strādāja Cesvaines un Gulbenes ugunsdzēsēji. Ugunsgrēka likvidācijas darbos iesaistījās arī Druvienas brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Plkst. 11.11 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar plkst. 17.16 tika saņemts izsaukums uz Jūras ielu Alojā, Alojas novadā, kur tuvu ēkām dega gaļas žāvētava 10 m² lielā platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 17.56.

Šorīt plkst. 5.47 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Kalncempju pagastu, kur dega neapdzīvota dzīvojamā māja 100 m² lielā platībā. Ugunsdzēsēji glābēji darbus pabeidza plkst. 8.12.

VUGD vērš uzmanību uz to, ka, ja dzīvojamās mājās būtu ierīkots autonomais ugunsgrēka detektors jeb dūmu detektors, tad, iespējams, ugunsgrēks tiktu savlaicīgi pamanīts un būtu iespējams izglābt cilvēku dzīvības. VUGD aicina iedzīvotājus parūpēties par savu un līdzcilvēku drošību un uzstādīt mājās dūmu detektorus, jo tas ir viens no
vienkāršākajiem veidiem, kā laikus pamanīt iespējamo ugunsnelaimi un pasargāt sevi un līdzcilvēkus.