Ziņas

Sports

Decembrī Siguldā norisināsies Pasaules kausa posms skeletonā un bobslejā divniekiem

Decembra sākumā Siguldā norisināsies 2018./2019.gada sezonas Pasaules kausa pirmais posms skeletonā un bobslejā divniekiem, vēsta Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF).

Nākamās sezonas Pasaules kausa izcīņā būs astoņi posmi, no kuriem pirmais notiks no 3. līdz 6.decembrim Siguldā, Latvijas pilsētai uzņemot sacensības skeletonā un divas sacensības bobslejā divniekiem.

Savukārt nākamajā posmā Vācijas trasē Vinterbergā notiks divas sacensības četriniekiem.

Pasaules kausa posms Siguldā norisinājās arī 2004.gada februārī, sacensībām notiekot bobslejā sievietēm un skeletonā. Vīru sacensībās uzvaru toreiz svinēja Tomass Dukurs, kuram tā arī palikusi vienīgā zelta medaļa Pasaules kausa posmos.

Kopš 2006.gada IBSF Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Tiesa, Siguldas trase šobrīd nav piemērota bobsleja četrinieku sacensībām, tāpēc lemts, ka Latvijā norisināsies divas vīru divnieku sacensības.

Sezonas turpinājumā notiks vēl divi etapi Vācijā, bobslejistus un skeletonistus uzņemot Altenbergas un Kēnigszē trasēm, janvāra vidū sportisti spēkosies Īglsas trasē Austrijā, mēneša beigās būs sacensības Šveices kalnu kūrortā Sanktmoricā, bet sezona noslēgsies Ziemeļamerikā ar diviem posmiem Leikplesidā un Kalgari. Sezonas noslēgumā Vistleras trasē Kanādā norisināsies pasaules čempionāts.

Kā vēstīts, skeletonisti Martins un Tomass Dukuri pēc Phjončhanas olimpiskajām spēlēm gatavi turpināt savas karjeras. Tiesa, nav vēl noteikts, vai brāļi startēs pilnu olimpisko ciklu vai piedalīsies tikai atsevišķās sacensībās.

Savus nākotnes plānus vēl nav atklājuši pieredzējušie bobsleja piloti Oskars Melbārdis un Uģis Žaļims, kā arī vairāki stūmēji. Par karjeras beigām pēc olimpisko spēļu pēdējā brauciena paziņoja vienīgi stūmējs Daumants Dreiškens.