Ziņas

Sports

Debitanti pārsteidz “Lekringu”

Šī sezona būs aizraujoša un neprognozējama, liecināja aizvadītā kārta Latvijas florbola virslīgā.

Cēsu “Lekrings” savā laukumā uzņēma līgas debitantus “Irlava/ Avant”, kas iepriekšējā kārtā izcīnīja pirmo uzvaru, virslīgā ar 13:3 sagraujot “Ogres vilkus”. Jau pirmā trešdaļa parādīja, ka cēsniekiem šī spēle nebūs viegla pastaiga. Rezultātu pirmais atklāja “Lekrings” spēlētājs Roberts Zande, bet pēc piecām minūtēm viesi panāca 1:1. Emīls Dzalbs vēlreiz izvirzīja vadībā Cēsu komandu, bet viesi atkal panāca neizšķirtu.

Otrajā trešdaļā metienu attiecība 11:3 “Lekrings” labā, bet uz rezultātu tablo tas atspoguļojās pavisam citādi – 1:1, un pirms pēdējām 20 minūtēm joprojām līdzsvars 3:3. Ja iepriekšējās spēlēs Cēsu komanda pēdējo trešdaļu nospēlēja veiksmīgāk par sāncenšiem, tā nodrošinot uzvaru, šoreiz tas neizdevās. Irlavas komandas aizsardzība nepieļāva kļūmes, un vienīgos, uzvaras, vārtus guva viesi, izcīnot uzvaru 4:3.
Cēsu komandā par labāko atzina Robertu Zandi, kurš guva divus vārtus.

Nedaudz vieglāk klājās SK “Pārgauja” komandai, kas izbraukumā tikās ar “Ogres vilkiem”, šī komanda pagaidām nav tikusi pie uzvarām. Arī te viss izšķīrās tikai pēdējā trešdaļā. Vēl otrā perioda vidū rezultāts 4:4, tikai pašā izskaņā Stalbes komanda panāca 5:4. Taču pēdējās 20 minūtēs vārtus guva tikai “Pārgauja”, un spēle beidzās 9:4 viņu labā. Pa diviem vārtiem guva Olafs Zvīnis, Lauris Ābols un Kristaps Ķikāns, pa reizei pretinieku vārt­sargu pārspēja Mārtiņš Rajeckis, Mārtiņš Muižnieks, Edgars Puriņš.

No uzvaras takas nedēļas nogalē nācās nokāpt arī FBK “Valmiera” komandai, kas aizvadīja divas spēles izbraukumā, piedzīvojot divus zaudējumus. Vispirms pēcspēles metienos 5:6 zaudēts “Talsu NSS/ Krauzers” komandai, bet svētdien Liepājā ar 5:7.

Valmieras komanda ar 13 punktiem gan saglabā līderpozīcijas turnīra tabulā, bet viņi aizvadījuši par spēli vairāk nekā tuvākie sekotāji – SK “Pārgauja”, “Rubene” un “Kurši/ Ekovalis”, kam par punktu mazāk. Piektajā vietā “Latvijas Hipotēka/ Oxdog Ulbroka” ar 10 punktiem, bet sestajā vietā “Lekrings” ar deviņiem. Pa astoņiem punktiem “Lielvārde/ FatPipe” un “Talsu NSS/ Krauzers”. Seši punkti debitantiem “Irlava/ Avant”, trīs – komandai “Ķekava”, bet pagaidām pie punktiem nav tikuši “Ogres vilki” un “Bauska”.

Šīs nedēļas nogalē spēļu pau­ze, bet nākamās spēles “Lek­rings” savā laukumā spēlēs 23.oktobrī pret “Bausku”, bet “Pārgauja” 26.oktobrī izbraukumā tiksies ar “Irlava/ Avant”.
Sieviešu 1.līgas čempionātā tikās divas komandas, kas pērn spēlēja virslīgā – “Lekrings” un “NND Rīga”. Pēc divām uzvarētām spēlēm sezonas ievadā šoreiz Cēsu komanda neatrada ceļu uz pretinieču vārtiem, piedzīvojot smagu zaudējumu 0:7.

Vīriešu čempionāta otrajā līgā sāpīgu zaudējumu izbraukumā pret “Aizkraukle/ Koknese” piedzīvoja komanda “Līgatne”, kura turp bija devusies vien ar divām maiņām. Spēles gaitā vadībā te viena, te otra komanda, un vēl pēdējās trešdaļas vidū 10:8 Līgatnes florbolistu labā. Tomēr uzvaru nosargāt neizdevās, spēle noslēdzās 11:10 “Aizkraukle/ Koknese” labā.

Līgatniešiem trīs vārtus guva Artūrs Gūtmanis, divus – Oto Smerliņš, Armands Maksimovs, pa vienam – Jēkabs Ustinovs, Matīss Sīka un Kaspars Malojlo.

Sācies arī Latvijas čempionāts veterāniem 35+ grupā. Pirmajā sabraukumā “Lekrings” divās spēlēs izcīnīja divas uzvaras. Vispirms ar 5:1 pārspēta “Liepupe”, otrajā spēlē ar 6:1 – “Lielvārde”. Šajās spēlēs četrus vārtus guva Artis Malkavs, trīs – Andris Malkavs, divus – Mārtiņš Jarohovičs, pa vienam Jānis Freivalds un Arnis Čamans.