Ziņas

Kriminālziņas

Dažviet zog trušus, citviet – vecāki nav spējīgi parūpēties par bērniem

Pēdējās diennaktīs Vidzemes reģiona pārvaldē reģistrēti dažādi notikumi. Plašāk par tiem informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse.

11.janvārī saņemta informācija, ka Limbažu novada Skultē, Gundegu ielā, iekļūts kādā mājā un nozagtas dažādas manats. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

11.janvārī konstatēts, ka Valmierā, Stacijas laukumā, brīvi piekļūstot, no dzelzceļa stacijas ēkas nozagts pie sienas piestiprinātais elektriskais radiators. Policija noskaidro zādzības apstākļus.

11.janvārī saņemta informācija, ka Priekuļu novada Liepas pagastā, sabojājot piekaramo atslēgu, iekļūts kādā kūtī, kur nozagts trusis un astoņi trusēni. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

11.janvārī saņemta informācija, ka Beverīnas novada Kauguru pagastā konstatēts, ka atpūtas kompleksa teritorijā sabojāts tenisa laukuma nožogojums. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

11.janvārī īsi pirms pulksten 10 Madonas novada Liezēres pagastā, autoceļa Gaiziņkalns – Gulbēre – Liezēre 7.kilometrā, apturot 1961.gadā dzimuša vīrieša vadīto automašīnu “VW Transporter”, tajā atrastas un atsavinātas trīs 20 litru tilpuma kannas ar nezināmas izcelsmes degvielu. Policija noskaidro degvielas izcelsmi.

11.janvārī pulksten 18:50 Beverīnas novada Kauguru pagastā, autoceļa Valmiera – Cēsīs – Drabeši 9.kilometrā, 1990.gadā dzimusi sieviete, vadot automašīnu “SAAB”, neizvēlējās ceļa segumam atbilstošu ātrumu, kā rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas un iebrauca grāvī. Negadījumā traumas guva automašīnas vadītāja un 1998.gadā dzimis pasažieris un 1999.gadā dzimusi pasažiere. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.

11.janvārī ap pulksten 18:30 Mazsalacas novada Mazsalacas pagastā, autoceļa Mazsalaca – Rūjiena 2.kilometrā, no ceļa nobrauca 1948.gadā dzimuša vīrieša vadītā automašīna “Volvo”. Negadījumā nav cietušo.

11.janvārī ap pulksten 15:30 Beverīnas novada Trikātā, Nākotnes ielā, 1970.gadā dzimis vīrietis netika galā ar automašīnas “Škoda Octavia” vadību, kā rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas un ietriecās stabā. Negadījumā nav cietušo, bojāta automašīna.

11.janvārī administratīvo sodu saņēmis kāds vācu aitas sugas suņa īpašnieks, kura četrkājainas draugs bez uzraudzības klaiņoja Amatas novada Zaubes pagastā, gar Zaubes pamatskolu.

10.janvārī mediķu palīdzība bija nepieciešama kādam 1988.gadā dzimušam vīrietim, kurš ap pulksten 6 piekauts naktsklubā Valmierā, Ezera ielā. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

10.janvārī saņemta informācija, ka Apes novada Apes pagastā no diviem traktoriem nozagti aptuveni 200 litri dīzeļdegvielas. Policijā par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

10.janvārī pēc pulksten 13 Cēsīs, Piebalgas ielā, degvielas uzpildes stacijā “Statoil” pagaidām nenoskaidrots vadītājs automašīnā “BMW” iepildīja vairāk nekā 36 litrus degvielas un aizbrauca, par to nesamaksājot. Policija noskaidro automašīnu un vadītāju.

10.janvārī konstatēts, ka Priekuļu novada Liepas pagastā, mazdārziņu kooperatīvā, izdemolēts mazdārziņš un nozagti trīs truši un ūdenssūknis. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

10.janvārī pēc pulksten 3 Limbažu novada Viļķenes pagastā, autoceļa Kalnāres – Viļķene – Šķirstiņi 10.kilometrā, pieķerts iereibis automašīnas “Mazda 626” vadītājs. 1961.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja esot 1,7 promiļu reibumā, turklāt bez tiesībām vadīt jebkāda veida transportlīdzekli. Policijā par šo pārkāpumu sākts kriminālprocess.

10.janvārī pēc pusnakts Madonas novada Aronas pagastā pagaidām nenoskaidrota persona nodarīja miesas bojājumus kādam iereibušam, 1989.gadā dzimušam vīrietim, kurš nogādāts slimnīcā. Policija noskaidro notikušā apstākļus un vainīgo personu.

9.janvārī saņemta informācija, ka Madonā, Ezera ielā, kopīgas alkohola lietošanas laikā 1967.gadā dzimušam vīrietim no jakas kabatas nozagti 500 eiro. Policija noskaidro zādzības apstākļus.

9.janvārī pirms pusnakts Cēsu novada Vaives pagastā, uz vietējas nozīmes ceļa, avarēja 1975.gadā dzimuša vīrieša vadītā automašīna “Opel”. Sākotnējā informācija liecina, ka vīrietis nav savaldījis automašīnu, kā rezultātā tā nobrauca no ceļa braucamās daļas un iebrauca grāvī. Negadījumā traumas guva vadītājs, kurš nogādāts slimnīcā.

9.janvārī Alūknē, Laurences ielā, administratīvā lietvedība sākta pret kādu vīrieti un sievieti, kuri dēļ stiprā alkohola reibuma nespēja parūpēties par saviem bērniem – 2012.gadā dzimušo meitu un 2003.gadā dzimušo dēlu. Vīrietim konstatēts 3,69 promiļu reibums, savukārt sievietei – 1,04 promiles.

9.janvārī pēc pulksten 16 Madonā, Rūpniecības ielā, iebraucot grāvī un sabojājot ceļa zīmi, avarēja “dzērājšofera” vadīta automašīna “Mazda 626”. 1991.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 2,86 promiļu reibumā un bez tiesībām vadīt jebkāda veida transportlīdzekli. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

9.janvārī pēc pulksten 16:00 Ērgļu pagastā, autoceļa Ērgļi – Vestiena 32.kilometrā, 1992.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “VW Golf”, netika galā ar tās vadību, kā rezultātā nobrauca no ceļa, iebrauca grāvī un apgāzās. Negadījumā nav cietuši cilvēki.
9.janvārī Cēsīs, Pētera ielas un Cīrulīšu ielas rotācijas aplī, 1989.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “Lexus”, neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā nesavaldīja automašīnu un ietriecoties sabojāja ceļa nomales barjeras. Negadījumā nav cietuši cilvēki.

Kopumā aizvadītajās diennaktīs Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 55 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 11 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par vienu zādzību no tirdzniecības vietas, reģistrēti divi mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 10 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un septiņiem noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par 10 ceļu satiksmes negadījumiem. Vienā negadījumā cietuši trīs cilvēki. Nav reģistrēti gadījumi, kad automašīnas vadītāji pie stūres sēdušies alkohola reibumā, brīvdienās uz autoceļiem pieķerti četri dzērājšoferi. Par ātruma pārsniegšanu sastādīti 29 administratīvā pārkāpuma protokoli, par dažādiem pārkāpumiem sastādīti 85 administratīvā pārkāpuma protokoli.