Ziņas

Sabiedrība

Dažādu amatu meistari pulcēsies Līgatnē

No 21.marta līdz 25.martam Līgatnē, Vienkoču parkā un Kokamatniecības muzejā ar moto “Koks ir labs!” notiks Pasaules koksnes dienu pasākumi.

Savukārt 28.martā akcijas “Satiec savu meistaru!” laikā Līgatnes Amatnieku centrā apmeklētājus gaidīs koka karošu meistars, leļļu, pērļotu, adītu aprocīšu un bērza tāšu meistares, papīra darinātāja un pīto krēslu meistars.

Kā aģentūru LETA informēja pašvaldības aģentūras “Līgatnes novada kultūras un tūrisma centrs” direktore Inese Okonova, pasaules koksnes dienas tiek rīkotas jau trešo gadu. Šo pasākumu rīko Starptautiskā Koka kultūras biedrība. Pirmais pasākums notika Tanzānijā, bet otrs – Ķīnā.

Šogad galvenais pasākums notiek Turcijā, bet paralēli centrālajam notikumam tiek rīkoti mazāki reģionālie pasākumi arī citās valstīs. Pasākuma mērķis ir popularizēt tradicionālo kokamatniecību un koku kā dabīgu un vērtīgu izejmateriālu. 21.martā un 22.martā apmeklētāji Vienkoču parkā tiek gaidīti no plkst.10, kad notiks kokgriešanas demonstrējumi un seno kokapstrādes darbarīku demonstrēšana. 24.martā notiks arī putnu būrīšu gatavošanas darbnīca, bet 25.martā pasākumu programma noslēgsies ar koku stādīšanu Vienkoču parkā.

Savukārt pēc nedēļas, 28.martā, Līgatnes amata meistari aicina pieteikties mācekļu pulkā un piedalīties akcijā “Satiec savu meistaru!”. No plkst.12 līdz plkst.16 Līgatnes Amatnieku centrā interesentiem būs iespēja apgūt kādu no amatu prasmēm Līgatnes un Cēsu meistaru atklātajās meistardarbnīcās.

Vairāk informācijas pieejama mājaslapā “www.visitligatne.lv”.

LETA