Ziņas

Izklaide

Dažādās vietās Siguldā aicinās gleznot zelta rudeni

 

Svētdien, 25.septembrī, no plkst.12 līdz 16 Siguldā jau sesto reizi norisināsies mākslas akcija “Glezno visi!”, kuras laikā ikviens var kļūt par mākslinieku, aģentūru LETA informēja Siguldas novada Kultūras pārvaldes kultūras darba speciāliste Kristīne Dzedule.

Iepriekšējos gados akcijā iesaistījies liels skaits siguldiešu un Siguldas viesu, tāpēc šogad zelta rudens ainavas varēs gleznot četrās akcijas norises vietās – Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā, Siguldas Svētku laukumā, Siguldas pils kompleksā un Gleznotāju kalnā, kas jau iepriekš bijusi iecienīta mākslinieku iedvesmas vieta.

Mākslas akcijā ikviens neatkarīgi no vecuma vai mākslinieciskās pieredzes varēs vērot, kā top īsti mākslas darbi, kā arī gūt ierosmi un pats ķerties pie otas un krāsām, lai uzgleznotu savu īpašo Siguldas ainavu vai tās sniegtās sajūtas.

Katrā no akcijas norises vietām būs sastopams arī kāds Siguldas mākslinieks – gleznotājiem ar padomu palīdzēs gan smilšu mākslinieks Elmārs Gaigalnieks, gan mākslinieces Agita Zālīte, Zinaīda Ceske un Zanda Puče. Pateicoties Siguldas novada pašvaldības atbalstam, visās akcijas norises vietās bez maksas būs pieejamas krāsas, otas un papīrs.

Paralēli akcijas “Glezno visi!” norisei Siguldas Svētku laukumā no plkst.9 līdz 16 notiks Rudens gadatirgus, kurā būs iespējams iegādāties amatnieku, mājražotāju un zemnieku gādātos labumus. No plkst.11 līdz 14 norisināsies gadatirgus kultūras programma “Izkrāso Siguldu!”, kurā ar dažādām aktivitātēm pasākuma apmeklētājus pārsteigs Siguldas novada amatiermākslas kolektīvi.