Ziņas

Sabiedrība

Dažādas tomātu šķirnes

Gaidot tomātu ražu. Sandra Blodziņa – Sproģe izrāda savu pasaulīti – apkurināmo siltumnīcuFoto: Liene Lote Grizāne

Maijs ir pilnos ziedos, un arī Nītaures pagastā viss zied – puķudobes, augļu dārzi, parki. Laikraksts “Druva” devās pie nītauriešiem, lai raudzītu, ar ko viņi lepojas savos dārzos un kas tajos jau saziedējis. Lai arī no modes izgājuši konkursi par sakoptākajiem dārziem, tomēr paši dārzi un uzņēmīgie lauku ļaudis gan nekur nav pazuduši. Dārzu netrūkst, un darītāju ne tik.

Nītauriete Sandra Blodziņa – Sproģe lepojas ar dēla celto siltumnīcu, kurā viņa audzē ap 30 dažādu tomātu šķirnes. Sandra teic, ka tas ir viņas vaļasprieks un siltumnīca esot viņas pasaule, kur darbojoties pabūt ar sevi.

“Šai lielajai siltumnīcai ir trešā sezona, un tajā aug tikai tomāti. Tas patiešām ir tikai mans hobijs un prieks. Kad sākas tomātu laiks, apbraukājam radus, draugus un dāvinām viņiem pa spainim tomātu. Protams, ēdam paši un daudz ko gatavojam ziemai,” saka Sandra un teic, ka ir aizrāvusies ar dažādu šķirņu meklēšanu. Dārgākās tomātu šķirnes viena sēkliņa esot maksājusi divus eiro.

“Siltumnīcā sastādīti arī mazie ķirštomāti. Būs gan melnie, gan sarkanie, gan dzelteni un rozā. Ir man arī saucamie Getliņu dzeltenie tomāti un daudzas citas šķirnes,” stāsta Sandra un atklāj, ka pērn pēdējo tomātu ražu siltumnīcā novākusi oktobra vidū un ģimene ar svaigiem tomātiem mielojusies līdz pat decembra beigām.

Sandra teic, ka katram dzīvē vajag darīt to, kas ir tuvāk sirdij. Ziemā viņa ada, bet pavasarī, vasarā pilnībā nododas savai siltumnīcai.

“Mums abiem ar vīru ir katram savi hobiji. Man tomāti, bet vīram – aveņu audzēšana. Tepat netālu no siltumnīcas jau aug ap 300 aveņu stādu, plānā ir iestādīt ap tūkstoti. Bet mūsu kopīgais hobijs ir medības. Vīrs ir Nītaures pagasta medību kolektīva vadītājs, es esmu ieguvusi nepieciešamās atļaujas, nokārtojusi eksāmenu, lai arī kļūtu par pilntiesīgu mednieci. Tā kā tas mums būs tagad kopīgs,” saka

Sandra un norāda, ka laukos jau jābūt katram savam dārzam, kaut nelielai siltumnīcai, jo pašu audzēti dārzeņi ir visgaršīgākie. Turklāt darbošanās dārzā, siltumnīcā ir zināma atpūta no citiem pienākumiem un darbiem.

Liene Lote Grizāne