Ziņas

Redzeslokā

Dāvanu, planšetdatoru, pansionātam piegādā ar dronu

KAUT KAS NEPIEREDZĒTS! Cēsu pansionāta “Cīrulīši” direktora vietnieks Andrejs Meistars saņem ar dronu piegādāto “LMT” dāvanu.Foto: Iveta Rozentāle

Izmantojot jauno tehnoloģiju priekšrocības, “Latvijas Mobilais telefons” (LMT) bezkontakta veidā nogādājis dāvanu, planšetdatoru ar interneta pieslēgumu, Cēsu pilsētas pansionātam “Cīrulīši”.

Straujā digitālā transformācija, kas notiek pasaulē, iezīmē arī jaunu produktu un risinājumu nepieciešamību, kas nākotnē ļautu ikvienam pilnvērtīgi izmantot tehnoloģiju priekšrocības un iespējas. Sūtījumu piegāde ar dronu ilustrē, kā šis pakalpojums varētu izskatīties. LMT pārstāve Elīna Lidere teic: “Ziemassvētki ir laiks, ko pavadām ģimenes lokā un iepriecinām cits citu ar dāvanām. Tomēr ne visiem ir šāda iespēja, tāpēc LMT izvēlējās drona testu apvienot ar īstu dāvanu piegādi cilvēkiem, kuri ikdienu aizvada prom no ģimenēm un, iespējams, arī dāvanas saņem retāk. Dāvana vienlaikus ļaus senioriem gan biežāk sazināties ar tuvajiem, gan bagātināt ikdienas izklaides un nodarbošanās iespējas.” Sū­tījumu piegāde notikusi ar pilnībā attālināti vadītu dronu. Tā lidojums īstenots ārpus pilota tiešas redzamības un vadībai izmantots pieslēgums mobilo sakaru tīklam. Ziemassvētku dāvanu piegāde Vidzemē ar bezpilota lidaparātu dronu veikta, apvienojoties uzņēmumiem “Latvijas Mobilais Telefons”, “SPH Engineering” un “DPD Latvija”.

Dāvanu piegāde organizēta trīs Vidzemes sociālās aprūpes iestādēs: ar dronu dāvanas vakar saņēma Siguldā un Cēsīs, jo to ļāva gaisa telpas pārvaldības kārtība un mobilā tīkla infrastruktūra, kā arī tuvākajās dienās “DPD Lat­vija” pārstāvji sūtījumu piegādās Valmierā. Visas trīs pilsētas ir “LMT” inovāciju partneri. Elīna Lidere teic: “Uzņēmums šogad, tāpat kā citus gadus, veic dažādas atbalsta aktivitātes, tomēr dāvanu piegāde ar dronu šoreiz primāri tika plānota kā nākotnes ilustrēšana, ļaujot pilnvērtīgi izmantot tehnoloģiju, to skaitā dronu un mobilo sakaru, sniegtās priekšrocības un iespējas. Šādā veidā dāvanas, planšetes, pansionātiem un aprūpes centram tiek nogādātas pirmo reizi.”

Pansionāta darbinieki ar lielu interesi vēroja, kā notiek drona nolaišanās pie iestādes, dāvanu, ko ierīces atveda, izņēma direktora vietnieks Andrejs Meistars. “Cīrulīšu” direktore Inga Gunta Paegle atzinīgi vērtē saņemto dāvinājumu: “Līdz šim mums bija tikai stacionārie datori, tagad darbiniekiem būs iespēja ar planšetdatoru ieiet istabiņās un palīdzēt mūsu klientiem ērti sazināties ar saviem tuviniekiem.” Elīna Li­dere skaidro: “Planšetes varēs izmantot ikviens pansionāta iemītnieks, lai sazinātos, sekotu līdzi jaunākajiem notikumiem pasaulē, kā arī apgūtu jaunas prasmes tiešsaistē. Ērtākai lietošanai planšetēs lejupielādētas arī noderīgas lietotnes.” Saņemtā dāvana, kā to nosaka pansionāta noteikumi, tiks atvērta šodien – divdesmit četras stundas pēc piegādes, ievērojot drošības noteikumus.

Lai arī citādi, nekā ierasts, arī šogad pansionātā notiks Zie­massvētku pasākumi. 22. decembrī paredzēts īpašs notikums – lielākā daļa Latvijā esošo sociālās aprūpes iestāžu, izmantojot tehnoloģiskās iespējas, pieslēgsies tiešsaistē, kurā būs Labklājības ministrijas uzruna, pašu pansionātu sveicieni, kā arī mākslinieku muzikāli priekšnesumi.

Svētkos “Cīrulīšu” iemītniekus ar saldumiem iepriecinājušas vairākas skolas. Cēsu pilsētas pansionāts piedalās arī projektā “Eņģeļu pasts”, pašreiz zināms, ka no vēlamajām 116 dāvanām 64 pieteikušies dāvinātāji. Pieteikša­nās sagādāt dāvanu “Eņģeļu pas­tā” pagarināta līdz gada beigām, lai varētu iepriecināt pēc iespējas vairāk senioru. Līdz šim sarūpēts 40% sociālo aprūpes iestāžu lūgtās dāvanas.