Ziņas

Kriminālziņas

Daudzviet autovadītāji bijuši nevērīgi

Vidzemes reģiona pārvalde informē, ka aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 57 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 13 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par trīs zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti divi mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 11 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un septiņiem noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par 13 ceļu satiksmes negadījumiem. Divos negadījumos cietuši divi cilvēki. Reģistrēti trīs gadījumi, kad automašīnas vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Par ātruma pārsniegšanu sastādīti 20 administratīvā pārkāpuma protokoli, par dažādiem pārkāpumiem sastādīti 69 administratīvo pārkāpumu protokoli.

Sīkāk par reģistrētiem notikumiem informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse.

8.decembrī, laika posmā no pulksten 16 līdz 18, Valmierā, Rīgas ielā, pie Olimpiskā centra, nozagts bez uzraudzības atstāts un nepieslēgts BMX tipa velosipēds Dema. Policijā sākts kriminālprocess, notiek izmeklēšana.

9.decembrī pēc pusnakts konstatēts, ka iekļūts kādā tirdzniecības vietā Straupē, Braslas ielā, un no telpām nozagti vairāki bloki cigarešu un nauda – 50 eiro. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess, notiek izmeklēšana.

8.decembrī Amatas novada Skujenes pagastā, kādā īpašumā konstatēts, ka laika posmā no oktobra sākuma līdz decembrim nozagti trīs zirgvilkmes grābekļi, kartupeļu rokamā mašīna un kultivators, kā arī automašīnas Ņiva aizmugures stikls. Policija noskaidro zādzības apstākļus.

8.decembrī konstatēta zādzība no kādas dārza mājiņas Gulbenē, Viestura ielā, kur nozagts krūmgriezis Stihl. Zādzība, iespējams, notikusi laikā no novembra līdz decembrim. Policijā par šo faktu sākts kriminālprocess, notiek izmeklēšana. Vienlaikus policija aicina ikvienu parūpēties par savu mantu drošību un neatstāt vērtīgas lietas telpās, ēkās, kurās ikdienā neviens neuzturas, it īpaši tas attiecas uz vasarnīcām un dārza mājām, kad beidzoties sezonai, tās ilgstoši netiek apmeklētas.

8.decembrī ap pulksten 2:30 Gulbenes novada Rankas pagastā, Rankā, avarēja iereibuša šofera vadīta automašīna. 1986.gadā dzimušais vīrietis, esot pie automašīnas stūres 2,6 promiļu reibumā, visticamāk, nespējot izvēlēties drošu braukšanas ātrumu, nobrauca no ceļa braucamās daļas un iebrauca grāvī. Negadījumā nav cietušo. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

8.decembrī ap pulksten 13 Valmierā, Stacijas ielā, pieķerts iereibis automašīnas “Toyota Corolla” vadītājs. 1961.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 2,41 promiles reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

8.decembrī pēc pulksten 10 Smiltenē, Dakteru ielas un Atmodas ielas krustojumā, divu automašīnu sadursmē traumas guvusi sieviete. Sākotnējā informācija liecina, ka 1953.gadā dzimusi sieviete vadot automašīnu Renault Megane un braucot pa mazākas nozīmes ceļu, nepalaida pa galveno ceļu braucošo automašīnu VW Caravelle, kuru vadīja 1966.gadā dzimis vīrietis, kā rezultātā notika sadursme. Negadījumā cieta VW Caravelle pasažiere – 1949.gadā dzimusi sieviete, kura nogādāta slimnīcā.

8.decembrī ap pulksten 11:40 Cēsīs, J.Poruka ielā, 1988.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu Subaru atpakaļgaitā, uzbrauca 1932.gadā dzimušai gājējai, kura guva traumas un nogādāta slimnīcā. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.

8.decembrī ap pulksten 13:30 Valkā, Ausekļa ielas un Tālavas ielas krustojumā, notika 1957.gadā dzimuša vīrieša vadītās automašīnas Mercedess Sprinter sadursme ar 1973.gadā dzimušas sievietes vadīto automašīnu VW Passat. Negadījumā nav cietušo, taču negadījumā bojātas abas automašīnas, trīs ceļa zīmes un mājas sēta.