Ziņas

Sabiedrība

Daudzdzīvokļu īres nama projektēšanai un būvniecībai Valmierā saņemti trīs piedāvājumi

Pašvaldības SIA “Valmieras namsaimnieks” izsludinātajā iepirkumā par daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas Valmierā būvprojekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību saņemti trīs piedāvājumi.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Justīne Deičmane, patlaban notiek piedāvājumu izvērtēšana. Laiku, kad varētu tikt pieņemts lēmums par iepirkuma rezultātu, Deičmane pagaidām nevarēja prognozēt, taču viņa pieļāva iespēju, ka tas varētu būt jau šīs nedēļas beigās.

Kā vēstīts, plānotā īres nama atrašanās vieta ir teritorija blakus Matīšu šosejai Valmierā – Ķieģeļu ielā 8/Mālu ielā 1. Paredzēts, ka projektējamā ēka (vai ēkas) būs līdz pieciem stāviem augsta ar 7000 kvadrātmetru (m2) platību – 150 dzīvokļiem: vienistabas dzīvokļi (25-30 m2) – 15, tajā skaitā divi dzīvokļi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, divistabu dzīvokļi (38-42 m2) – 90, trīsistabu dzīvokļi (50-54 m2) – 45. Saglabājot proporcijas, ir pieļaujamas izmaiņas 10% robežās. Lai apzinātu iedzīvotāju viedokli par īres dzīvokļu platību, tika veikta iedzīvotāju aptauja.

Ēkas projektā tiks paredzēts lifts, pagrabstāvs un koplietošanas telpas, kāpņu telpa pirmajos stāvos bērnu ratiņu un velosipēdu novietošanai.

Izvērtējot pretendentu piedāvājumus, tiks ņemts vērā saimnieciski izdevīgākais risinājums, kā arī ēkas arhitektūra, plānojums – pieejamība, funkcionalitāte, apjoms. Uzmanība tiks pievērsta arī ēkas energoefektivitātes klasei. Enerģijas patēriņam apkurei jābūt robežās no 40 līdz 50 kWh/m2 gadā. Projektēšanas stadijā pretendentam jāpiedāvā vismaz trīs alternatīvi scenāriji energomobilitātes modelēšanas aprēķinos, kā arī tehniski ekonomiskais pamatojums atjaunojamo energoresursu izmantošanas iespējām ēkas energoapgādē.

Savukārt daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas teritorijas labiekārtošanas projektā jāiekļauj autostāvvietas 150 automašīnām, velonovietnes, atpūtas zona un bērnu rotaļlaukums, kā arī teritorijas apgaismojums un lietus novadīšanas sistēma.

Būvprojekta izstrādes termiņš – 23 kalendārās nedēļas, būvdarbu izpildes laiks – 12 mēneši.