Ziņas

Sports

Dārznieki sāk otro posmu

Sākums veiksmīgs. Basketbola komanda "Dārznieks/ Cēsu sporta skola" LBL3 čempionāta pirmo posmu savā grupā beidza pirmajā vietā un ir gatava veiksmīgam turpinājumam.Foto: no albuma

Latvijas basketbola līgas 3.divīzijā šonedēļ sākas otrā posma spēles. Komanda “Dārznieks/ Cēsu sporta skola” ļoti veiksmīgi aizvadīja pirmā posma spēles, izcīnot 14 uzvaras un piedzīvojot tikai divus zaudējumus. Uzvara pēdējā spēlē pār Iecavas “Dartija” 84:73 ļāva noslēgt pirmā posma turnīru pirmajā vietā.

Treneris Viktors Brizgalovs atzīst, ka pirmais posms beidzies necerēti veiksmīgi: “Posma otrajā pusē atradām savu spēli, spēles zīmējumu, kas ļāva izcīnīt uzvaras pret līderiem, kā arī pret komandām, kas bija jāuzvar. Pats čempionāta sākums bija mazliet grūtāks, viss negāja, kā gribētos, bet tagad spēles garša sajusta. Sastāvs gan pārāk nebija mainījies, pievienojās mums Reinis Fabiāns, un bija vajadzīgs laiks, lai viņš iespēlētos. Tagad viņš komandā iejuties ļoti labi, ir viens no rezultatīvākajiem spēlētājiem.”

Atgādināsim, ka pirmajā posmā komandas bija sadalītas divās grupās, katras grupas piecas labākās iekļuva grupā, kas jau nodrošinājušas vietu izslēgšanas spēlēs. Otrajā posmā komandas spēlēs tikai pret otrās grupas piecām komandām, aizvadot divas spēles – mājās un izbraukumā. “Dārznieks/ Cēsu sporta skola” otrajā posmā tiksies ar “SK Rūjiena”, “Saulkrasti”, “BNK Sigulda”, “Bauskas BJSS” un “ViA/ Valmieras Glass – 2”.

Treneris arī uzsver, ka pirmā vieta bija svarīga no psiholoģiskā viedokļa, jo tagad viss atkal sāksies no gala: “Patiesībā svarīgāks bija uzvaru skaits, nevis iegūtā vieta, jo uz otro posmu savstarpējo spēļu rezultāti nāk līdzi.”

Otrajā posmā komandas noskaidros vietu sadalījumu pirms izslēgšanas spēlēm. Tajās bez šīm desmit komandām piedalīsies divas labākās no otrās grupas, kurā spēlēs komandas, kas neiekļuva starp piecām labākajām.

Pirmo četru vietu ieguvējas automātiski kvalificējas ceturtdaļfinālam. V. Brizgalovs norāda, ka šobrīd komandai nav obligāts uzstādījums iekļūt pirmajā četriniekā: “Par to vēl neesam domājuši. Sezonas sākumā bija apņemšanās iekļūt pirmajā piecniekā, kas īstenots, tagad skatīsimies tālāk. Iekļūšana labāko četriniekā, tas ir koks ar diviem galiem. Jā, tas nodrošina vietu ceturtdaļfinālā, bet, no otras puses, nāksies zaudēt spēļu ritmu, gaidot, kamēr komandas izspēlēs pirmo kārtu. Un tas var būt svarīgi. Tāpēc šobrīd neko neskaitīsim, kā būs, būs, bet iesim ar mērķi – uzvarēt katru spēli. Grūti spriest par gaidāmajiem pretiniekiem, jo neesmu redzējis viņu spēles. Spēlētājiem šogad vienmēr esmu teicis, ka visi pretinieki ir bīstami. Varam uzvarēt visus, bet varam ikvienam arī zaudēt, ja neiziesim laukumā ar maksimālo atdevi katrā spēlē.”

Pirmā otrā posma spēlē jau šo piektdien, savā laukumā tiekoties ar Bauskas BJSS basketbolistiem.

Jānis Gabrāns