Ziņas

Sports

“Dārznieki” palika aiz svītras

Pārāk ātri. Basketbola komandai "Dārznieks/ Cēsu Sporta skola" šī sezona beidzās necerēti agri, paliekot ārpus izslēgšanas spēlēm.Foto: no albuma

Neveiksmīga sezona izvērtās basketbola komandai “Dārznieks/ Cēsu Sporta skola” LBL3 čempionātā. Ja divos iepriekšējos gados Cēsu komandai tika čempionāta medaļas, šoreiz neizdevās iekļūt pat izslēgšanas spēlēs.

Sāpīgākais, ka abos posmos cēsnieki palika tūlīt aiz svītras. Pirmajā posmā savā grupā komanda palika piektajā vietā, kas neļāva iekļūt labāko astoņu komandu grupā, bet nācās samierināties ar vietu otrajā grupā, kur notika cīņas par 9.-16.vietu. Tiesa, cerība uz izslēgšanas spēlēm vēl nebija zudusi, jo atbilstoši čempionāta nolikumam divas komandas, kas otrajā grupā ierindojas divās pirmajās vietās, turpina cīnīties ar pirmās grupas 7.un 8.vietas ieguvējiem par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Uzdevums likās paveicams, un gandrīz visu laiku “dārznieki” turējās pirmajā divniekā. Taču tad nāca zaudējumi, komanda centās situāciju glābt, un izrādījās, ka visu izšķirs regulārā čempionāta pēdējā spēle pret “BK Daugavpils novads”. Uzvarot to, cēsnieki nodrošinātu pirmo vietu grupā, zaudējums atstātu trešajā vietā. Pēc divām ceturtdaļām cēsnieki nonāca zaudētājos 28:41, un, lai arī otro spēles pusi izdevās uzvarēt 38:31, ar to bija par maz, lai glābtu maču. Rezultātā piedzīvots zaudējums 66:72 un vieta tūlīt aiz strīpas.

Komandas treneris Viktors Brizgalovs atzīst, ka šogad sezona beigusies necerēti agri. Ja parasti vasaras pauze sākās aprīļa beigās, šoreiz jau marta sākumā pielikts punkts.

“Laikam šajā sezonā nebija lemts nekas vairāk. Nedaudz pietrūka pirmajā posmā, vēl mazāk – otrajā, bet vainot varam tikai paši sevi. Sezona gāja kā pa viļņiem, uzplaukumi mijās ar kritieniem. Komandas sastāvs bija labs, tomēr kaut kas nesakrita. Varbūt pārāk maz treniņu, varbūt kāds cits iemesls, to vēl grūti pateikt. Jāatzīst arī, ka komandas līderi jaunāki nekļūst, iespējams, ietekmēja kādi citi faktori. Jāņem vērā, ka arī konkurenti nesnauž un kļūst stiprāki. Mēs šajā sezonā neparādījām savu labāko spēli, citas komandas to spēja. Pārsteidza “Ezerzeme/ Rēzekne”, kas iepriekšējos gados bija tālu no labākajām komandām, bet šogad regulāro turnīru beidza pirmajā vietā. Visi jau tēmē uz to augstāko mērķi, strādā tam. Patiesībā ir labi, ka paaugstinās komandu līmenis, tas ļauj augt arī pārējām,” saka treneris.

Atceroties sezonas pēdējo spēli pret Daugavpils novada komandu, viņš norāda, ka spēlētāji nav spējuši psiholoģiski atbrīvoties, apzinoties spēles svarīgumu: “Visi bija ļoti saspringti, un spēle īsti nevedās. Pirmdienas treniņā metieni krita grozā, bet spēlē visi meta garām. Atbildības nasta izrādījās pārāk liela, bet, iespējams, tas liecina, ka šajā sezonā nebijām spēcīgi. Jo ne jau šī spēle bija izšķirošā, kādas uzvaras pietrūka pirmajā posmā, lai mēs paliktu spēcīgākajā grupā. Nav zināms, kā situācija attīstītos, ja mēs tiktu izslēgšanas spēlēs, varbūt viss sagrieztos kājām gaisā, bet to varam tikai zīlēt, pārbaudīt to nav iespējams. Sezona apliecināja, ka nav mazsvarīgu sīkumu. Neviens neko bez cīņas nedod, uz lauriem nedrīkst gulēt, uz katru spēli jāiet ar maksimālo atdevi. Varbūt pašiem pietrūka ticības sev, ka varam.”

Arī pēdējās spēles metienu statistika apliecina trenera teikto. Lai arī Cēsu komanda izdarīja gandrīz divreiz vairāk metienu, rezultāts viņiem nelabvēlīgs, jo divpunktu metieni realizēti ar 36% precizitāti, bet tālmetieni – tikai ar 24% precizitāti. Kamēr Daugavpils komandai šie rādītāji 50 un 53 procenti.

Pēdējās piecās sezonās komanda izcīnījusi pilnu medaļu komplektu, šogad palika tālu no tām.

“Varbūt pēc pilnā komplekta izcīnīšanas viena sezona jāizlaiž, lai atkal kāptu uz augšu. Pēc pēdējās spēles teicām spēlētājiem, ka spēcīgs ir tas, kurš spēj piecelties, nevis tas, kurš visu laiku ir kaut kur augšā. Tagad laiks atpūtai, pārdomām, tad raudzīsim nākamo sezonu. Daudz kas atkarīgs no komandas iedvesmotāja, menedžera Jura Bērziņa, jo tieši viņš satur komandu. Daudzi grib piedalīties, bet vajadzīgs kāds, kurš to visu organizē, un Juris to lieliski spēj,” atzīst V. Brizgalovs.

Sezonas 22 spēlēs Cēsu komanda izcīnīja 13 uzvaras. Metienu precizitāte: realizēti 44,7 procenti divu punktu metienu, 30,5 procenti tālmetienu un 63 procenti soda metienu.

Komandā rezultatīvākais Dāvis Krastiņš, kurš 19 spēlēs guva 257 punktus jeb vidēji spēlē 13, 53. Otrais Jānis Kliesmets ar 225 punktiem 18 spēlēs jeb vidēji spēlē 12,50. Trešais Reinis Rudzītis, kurš aizvadīja tikai 11 spēles, kurās guva 124 punktus jeb vidēji 11,27 punktus spēlē. Ģirts Logins vienīgais aizvadīja 20 spēles, guva 207 punktus jeb vidēji spēlē 10, 35.

Cīņā par atlēkušajām bumbām vislabāk veicās Artim Ozolam – vidēji 6,5 bumbas spēlē. Otrais Toms Stālmans ar 5,7 bumbām, trešais Toms Leitis – vidēji 4,94 bumbas spēlē.