Ziņas

Sports

Darts Vecpiebalgā un Cēsīs

Kārtējie posmi aizvadīti gan Vecpiebalgas, gan atdzimušajā Cēsu čempionātā šautriņu mešanā. Piebaldzēniem sezona tuvojas izskaņai, marta beigās tika aizvadītas septītās kārtas sacensības no deviņām ieplānotajām. Kopumā piedalījās 24 dalībnieki, tai skaitā sešas dāmas, ne tikai no Vecpiebalgas, bet arī no Rīgas, Kārsavas, Viļāniem, Smiltenes un citām vietām.

Tuvojoties sezonas izskaņai, cīņa par čempiona titulu ir saasinājusies un kopvērtējumā līderus šķir tikai viens punkts. Kā jau ierasts, vispirms notika spēles apakšgrupās, kam sekoja izslēgšanas turnīrs pēc divmīnusu sistēmas. Rezultātā otro posmu pēc kārtas par uzvarētāju tika kronēts Laimonis Naglis, kurš otrajā vietā atstāja kopvērtējuma līderi Aivaru Šutku. Jāatzīmē, ka izslēgšanas turnīra trešajā kārtā abi šajā posmā tikās pirmo reizi, tad ar 3:0 pārāks bija A. Šutka. L. Naglis nonāca zaudētāju zarā, kur krāja uzvaru pēc uzvaras, tā aizcīnoties līdz finālam. Pretī stājās joprojām bez zaudējumiem spēlējošais A. Šutka, kuram pietiktu ar vienu uzvaru, lai kļūtu par posma uzvarētāju. Taču L. Naglis domāja citādāk un, izcīnījis divas uzvaras sīvā cīņā 3:2 un 3:2, kļuva par posma uzvarētāju.

Trešajā vietā Gunārs Ozoliņš, kuram šis bija pirmais pjedestāls, vēl labāko sešniekā: Antons Kuzmans, Zeltīte Strade, Aldis Strads.

Uzvara posmā ļāva L. Naglim pietuvoties kopvērtējuma līderim, un tagad A. Šutkam ir 167 punkti, bet L. Naglim – 166. Trešajā vietā ar 150 punktiem Antons Kuzmans.

Atjaunotajā Cēsu čempionātā aizvadītas otrās kārtas sacensības. Tās notika kluba jaunajā mājvietā Vaļņu ielā 13 un risinās pēc Šveices sistēmas. Posmā pārliecinošu uzvaru izcīnīja Jānis Muižnieks, kopumā zaudējot tikai 3 legus. Sīva cīņa izvērtās par otro vietu, kuru, apkopojot visus punktus, ieguva Ivo Mote, aiz sevis atstājot Aigaru Krūmiņu, Gati Brūveri, Aivi Konstantinoviču un Sandiju Andersoni.

Līderis kopvērtējumā joprojām ir pirmā posma uzvarētājs A. Konstantinovičs ar 29 punktiem. Par trim mazāk G. Brūverim, bet trešajā vietā ar 25 punktiem šī posma uzvarētājs J. Muižnieks.

Cēsu darts klubs katru trešdienas vakaru kluba telpās organizē koptreniņus, lai paaugstinātu meistarību, bet varbūt – spertu pirmos soļus šajā sporta veidā.