Ziņas

Sports

Darts sezona Vecpiebalgā noslēgusies

Uzvarētāji. Vecpiebalgas šautriņu mešanas čempionātā triumfēja Aivars Šutka no Viļāniem, bet dāmu konkurencē jau trešo reizi Vecpiebalgas čempionātā triumfēja Zeltīte Strade no Lizuma.Foto: no albuma

Beidzies Vecpiebalgas šautriņu mešanas čempionāts, kurā galvenās balvas ieguvēji tika noskaidroti deviņās kārtās. Pēdējās kārtas sacensības norisinājās Inešos, viesu namā “Dzirnavas”, un šoreiz pie mērķiem stājās 25 dalībnieki, tai skaitā septiņas dāmas. Par šīs kārtas uzvarētāju kļuva Nauris Gleglu, kuram pārliecinošs sniegums visas dienas garumā. Te gan jāatzīmē, ka Nauris šajā sezonā Vecpiebalgas turnīrā spēlējis nebija, tāpēc uz augstām vietām kopvērtējumā pretendēt nevarēja.

Finālā viņam pretī stājās Gunārs Zommers, taču abās spēlēs pārāks bija N. Gleglu – 3:1 un 3:2. Trešo vietu pēdējā kārtā izcīnīja Aivars Šutka (Viļāni), bet ar to pietika, lai nosargātu līderpozīciju čempionāta kopvērtējumā. Pieredzējušajam dartistam šī bija debijas sezona Vecpiebalgā, kas vainagojās ar titula iegūšanu. Viņš startēja visās deviņās kārtās un tikai vienā no tām nebija labāko trijniekā. Viņa kontā trīs pirmās vietas, četras otrās, viena trešā un viena piektā. Otrā vieta kopvērtējumā Laimo­nim Naglim (Kārsava), kurš pēdējā kārtā palika piektajā vietā. Jāatzīmē, ka arī viņam šī bija pirmā sezona Vecpiebalgas turnīrā. Trešais šogad mājnieks Antons Kuzmans, kurš pērn bija astotais. Pērnā gada čempions Oskars Kuzmans palika piektajā vietā, bet G. Zommers – sestajā.

Dāmu konkurencē jau trešo reizi Vecpiebalgas čempionātā triumfēja Zeltīte Strade no Lizuma, kura kopējā vērtējumā tūlīt aiz trim labākajiem vīriem. Dāmām otrajā vietā Avelīna Lāce (Vecpiebalga), trešā – Marija Ružāne (Viļāni).

Kopumā šīs sezonas čempionātā piedalījušies 74 šautriņu metēji, kas ir lielākais dalībnieku skaits aizvadītajās sezonās. Tiesa, dažam dalība aprobežojusies tikai ar startēšanu vienā kārtā.

Turnīra rīkotājs Ilgvars Lācis sezonu vērtē kā izdevušos, lai arī mājniekiem galvenie tituli šogad gājuši secen: “Ir labi, ka uz turnīru brauc pieredzējuši dartisti no citiem novadiem, tas liek arī mājniekiem domāt par treniņiem, pieredzes krāšanu, jo uzvaras viegli nenāk. Organizatorisko pusi pa šiem gadiem esam izstrādājuši, to novērtē arī dalībnieki. Ja tā nebūtu, tik daudz dalībnieku nebūtu. Viņi novērtē arī to, ka spēlējam pēc divmīnusu sistēmas, kas pēc viena zaudējuma neaizsūta dalībnieku mājās, bet viņš arī pēc viena zaudējuma izslēgšanas spēlēs var nokļūt līdz finālam. Pozitīvi, ka mums ir astoņi mērķi, kas ļauj sacensības aizvadīt raiti, spēlētājiem nav ilgi jāgaida, turnīrs neievelkas līdz vēlam vakaram. Tas viss kopā mūsu turnīru padarījis pievilcīgu tuviem un tāliem dalībniekiem.”

Var vien piebilst, ka Vecpie­balgas turnīrs Vidzemes pusē ir viens no stabilākajiem, ar nepārtrauktu darbības pieredzi, arī to dalībnieki novērtē. Šautriņu mešanas klubs “Vecpiebalga” sevi pieteicis godam un cenšas noturēt augstu līmeni. Viņi rīko ne tikai čempionātu, bet arī citus turnīrus. Jau tradicionāli notiek “Lieldienu kauss”, bet vasarā šautriņu metēji sacenšas tradicionālajā “Ūdens­rozes kausa” izcīņā, kas šogad notiks 22.jūlijā.

Ja Vecpiebalgas čempionāts noslēdzies, Cēsīs aizvadīta atklātā čempionāta piektā kārta. Jau raks­tīts, ka cēsnieki pārgāja uz kalendārā gada formātu, kad čempionāts sākas gada sākumā un finišē nogalē. Maijā aizvadīta pavasara sesijas pēdējā kārta, un čempionāts atsāksies septembrī, lai līdz gada nogalei aizvadītu vēl četras kārtas.

Piektās kārtas turnīrs tika aizvadīts pēc Šveices sistēmas, katram dalībniekam izspēlējot astoņas divu legu spēles. Jau no sākuma līderpozīcijā izvirzījās Imants Ni­kolajevs, kurš ļoti nopietni bija apņēmies izcīnīt pirmo uzvaru šajā sezonā. Veicās labi līdz septītajai spēlei, kurā pretī stājās kopvērtējuma otrās vietas īpašnieks Jānis Muižnieks. Spēle beidzās 1:1, un zaudētais punkts I. Nikolajevu nobīdīja uz otro vietu, līderos izvirzoties kopvērtējuma līderim Jānim Bačkinam. Pēdējās spēles vairs neko nemainīja, otrā uzvara sezonā J. Bačkinam, kas ļāva vēl vairāk nostiprināties līderpozīcijā kopvērtējumā. Otrais I. Nikola­jevs, bet trešo vietu izcīnīja Agris Ābeltiņš.

Pēc pieciem posmiem 1.vietā Jānis Bačkins, 2. – Jānis Muiž­nieks, 3. – Aigars Krūmiņš. Ie­sācēju ieskaitē pārliecinoša līdere ir Vineta Ervalde, 2.vietā jaunākais dalībnieks Ritvars Krūmiņš, 3.vietā Lauris Ločmelis.

Lai arī čempionātā iestājies vasaras pārtraukums, treniņi klubā turpinās, un katru trešdienu no plkst.19 līdz 21 kluba telpās notiek kopīgi treniņi, uz kuriem gaida arī jaunus spēlētājus.