Ziņas

Uzņēmējdarbība

Darbu sāks pirmās laukstrādnieku darba biržas

Aicinot bezdarbniekus, kā arī citus interesentus strādāt laukos šīs sezonas laikā, biedrība “Lauksaimnieku apvienība” sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) un Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomi (LOSP) drīzumā organizēs lauku darbu reģionālos vakanču tirgus, aģentūru LETA informēja biedrības izpilddirektors Dins Cielavs.

Akcijas “Darbs laukos” laikā vakanču tirgus notiks vairākās Latvijas pilsētās, tostarp 11.augustā Valmierā, Meža ielā 7 no plkst.11 līdz 13.

Akcijas laikā paredzētas tikšanās starp potenciālajiem darba ņēmējiem un reģiona lauksaimniekiem.

Tikšanās laikā būs iespēja klātienē dzirdēt zemnieku saimniecību un citu lauksaimniecības produktu ražotāju pārstāvju informāciju par darba iespējām konkrētā saimniecībā vai uzņēmumā, dzīvošanas iespējām laukos, atalgojumu un citu informāciju, lai sekmīgi sāktu darbu. Tāpat lauksaimnieki varēs publicēšanai pieteikt vakances īpaši izveidotā NVA mājaslapas sadaļā “Darbs laukos”.

“Šī ir lieliska iespēja sanākt abām pusēm un kopēji vienoties par turpmāko sadarbību. Bieži vien cilvēkiem bail sākt kaut ko jaunu, lauzt stereotipus, tomēr tagad būs iespēja izmēģināt savus spēkus lauku darbos, nopelnīt, kā arī, iespējams, sameklēt pastāvīgu darbu,” sacīja Cielavs.

Kā ziņots, šajā vasaras un rudens darbu sezonā laukos būs nepieciešams vairākos simtos mērāms darbvietu skaits. Savukārt algas, ko izmaksās darbu veicējiem, pēc nodokļu nomaksas varētu svārstīties no 400 līdz vairāk nekā 1000 eiro mēnesī atkarībā no veicamā darba apjoma un intensitātes.

“Lauksaimniecības statūtsabiedrību asociācijas” vadītāja Aija Balode iepriekš norādīja, ka portālos ir ļoti daudz darba meklētāju un darba devēju, bet rodas jautājums, kāpēc ir tik daudz bezdarbnieku valstī. “Lauksaimniecība ir atvērta darba tirgum,” atzina Balode.

Arī saimniecības “Kalna Tomēni” īpašnieks Juris Bērziņš sacīja, ka pilsētās dzīvojošajiem cilvēkiem, tostarp bezdarbniekiem, trūkst informācijas par darba iespējām laukos. “Mums ir ļoti nepieciešami gan sezonas strādnieki, gan pastāvīgi nodarbinātie,” sacīja zemnieks.

“Lauksaimnieku apvienība”, kā arī “Lauksaimniecības statūtsabiedrību asociācija” ir LOSP biedri. LOSP apvieno 58 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk nekā 12 345 ražojošos lauksaimniekus.