Ziņas

Sabiedrība

Darbinieku skaits trīskāršojies

Rindas pildās. Ja pirms gada "Draugiem Group" birojā strādāja tikai divi darbinieki, tagad no astoņām plānotajām darba vietām brīva ir tikai viena, bet uzņēmums gatavs paplašināties, augot darbinieku skaitam. Foto: Marta Martinsone - Kaša

Šomēnes apritēja gads, kopš Cēsīs, Rīgas ielā, durvis vēra uzņēmuma “Draugiem Group” birojs. Sākumā tajā strādāja divi darbinieki, tagad jau septiņi, no sākotnēji iekārtotajām astoņām darba vietām brīva vairs tikai viena, kas, visticamāk, drīzākajā laikā arī tiks aizņemta.

“Draugiem Group” runas­vīrs Jānis Palkavnieks “Druvai” atzina, ka pirmais gads birojam bijis veiksmīgs: “Pirms gada tā piesardzīgi teicām, ka šis ir eksperiments, klusībā cerējām, ka darbinieku skaits dubultosies. Taču prognoze pārsniegta, ja gadā no diviem darbiniekiem tikām līdz septiņiem, ceram, ka pēc gada te strādās jau cilvēki 15. Radīsim jaunas darba vietas, jo telpās vēl ir iespējas paplašināties. Birojs noteikti paliks šeit, lai pa lielajiem logiem cilvēki redz, ka nepārspīlējam, runājot par darbinieku skaita palielināšanos.”

Viens no diviem darbiniekiem, kuri birojā sāka strādāt pirms gada, bija cēsnieks Gatis Cimbulis, kurš dzimtajā pilsētā atgriezās no Norvēģijas. Viņš atceras, ka pirmie mēneši pagājuši samērā klusi, strādājot divatā, pamazām kolektīvs kļuvis lielāks: “Patīkami, ja birojā ir rosība, notiek sarunas, var pakonsultēties ar kolēģiem. Biroja ikdiena kļuvusi dzīvīgāka. Atzīšos, atgriezties Cēsīs un sākt strādāt “Draugiem Group” bijusi mana labākā izvēle. Redzu, arī kopumā pilsēta attīstās, un neliels ieguldījums arī no mūsu uzņēmuma.”

Pirms mēneša birojā sāka strādāt Emīls Kolosovs, dzimis Rīgā, daudzus gadus pavadījis ārvalstīs, tad pieņēmis izaicinājumu un pārcēlies uz Cēsīm. Viņš atzīst, ka esot impulsīvs, bet pieņemto lēmumu nenožēlojot: “Pirms tam nebiju apmeklējis Cēsis, bet man piedāvāja te strādāt, atbraucu, paskatījos un piekritu. Man patīk tas miers un klusums, kas valda šajā pilsētā un apkaimē. Katrā ziņā pirmais iespaids ļoti pozitīvs, man te patīk!”

Šobrīd “Draugiem Group” ir 13 dažādi uzņēmumi, no kuriem lielākais ir “Printful”, tas ir lielākais Latvijas biznesam piederošais uzņēmums ASV. Tā vadītājs ir Dāvis Siksnāns, kuram šī ir dzimtā puse, itin bieži satopams arī Cēsu birojā. Viņš atzīst, ka tas dod iespēju biežāk atbraukt uz Cēsīm: ” Iepriekš varēju atbraukt tikai brīvdienās, tagad varu ierasties arī nedēļas vidū un strādāt no šī biroja. Patīkami, ka darbošanās Cēsīs pārsniegusi mūsu prognozes un jau tik ātri jādomā par paplašināšanos. Vēlamies atrast labus darbiniekus, ja viņi ir Cēsīs, tad arī mums jābūt te. Katru biznesu sākot, nenosakām mērķi, kā būs pēc gada, pieļaujam iespēju, ka biznesa modelis nav bijis sekmīgs un pēc pusgada vai gada tas beigs pastāvēt. Kad sākām “Printful”, nedomājām ilgtermiņā, bija vēlme, bet, kā tā īstenojas, vienkārši vērojām. Viss attīstījās veiksmīgi, ceru, ka “Printful” un citi “Draugiem Group” uzņēmumi iedvesmo arī citus sākt savu biznesu.”

Gada jubilejas dienā birojā notika intervijas ar potenciālajiem darbiniekiem, bija pieteikušies 27 interesenti. “Draugiem Group” personāla vadītājas asistente Annija Rieka pastāstīja, ka starp intervējamajiem netrūkst rīdzinieku, kuri grib pārcelties uz Cēsīm: “Kāda interesente stāstīja, ka ir savs bizness, bet viņa gatava kāpt soli atpakaļ un sākt veidot karjeru no jauna. Jautāti, kāpēc izvēlas “Draugiem Group”, cilvēki norāda, ka viņiem svarīga uzņēmuma stabilitāte, ka šis ir pazīstams zīmols, ka viņi daudz redzējuši, lasījuši par uzņēmumu. Var teikt, iepazinuši mūs no ārpuses, tagad gatavi nākt arī iekšā un pievienoties uzņēmumam.”

Uzņēmums meklē gan labus programmētājus, gan darbiniekus ar ļoti labām angļu vai spāņu valodas zināšanām klientu atbalstam.
J. Palkavnieks norāda, ka tiek darīts viss, lai ieguvums ir abpusējs: “Mēs varam nodrošināt teicamus darba apstākļus, kad ne par ko citu nav jādomā, darbiniekam atliek tikai strādāt. Latvijā programmētāju netrūkst, trūkst labu programmētāju, mēs meklējam tieši tos. Jākonkurē ne tikai Latvijas, bet pasaules mērogā, jo programmētājs var strādāt jebkur. Viņš var dzīvot Cēsīs un šajā birojā strādāt ASV uzņēmumam, ko arī piedāvājam. Viens no Cēsu biroja darbiniekiem jau strādā uzņēmumā “Prinful”, meklējam vēl. Bet jācīnās ne jau tikai par programmētājiem, arī labi klientu apkalpošanas speciālisti nav viegli atrodami.”

Latvijā šis ir pirmais “Draugiem Group” birojs ārpus Rīgas, bet uzņēmumam ir biroji arī ASV un Spānijā. Pēc Cēsu pieredzes saņemti piedāvājumi atvērt birojus arī citās Latvijas pilsētās. J. Palkavnieks norāda, ka tad jau nosacījumi augstāki: “Cēsīs pietika ar diviem darbiniekiem, lai sāktu citur, vēlamies, lai būtu vismaz pieci darbinieki. Taču vispirms vēl gribam pilnībā saprast, vai Cēsu biroja modelis strādā, lai gan ir pozitīvas pazīmes, ka viss būs kārtībā. Mēs nevienam nesakām nē, ja vien konkrētajā vietā ir cilvēki, kuri grib strādāt, kuri atbilst mūsu prasībām. Atvērt biroju ir vienkāršākais.”