Ziņas

Sabiedrība

Darbi rit termiņos

Uzlabosies. Piebalgas un Raiņa ielas krustojums pēc rekonstrukcijas pārtaps par rotācijas apli, kas atvieglos tā izbraukšanu.Foto: Māris Buholcs

Turpinās darbi Cēsīs, Raiņa un Piebalgas ielu krustojumā, kur tiek izbūvēts rotācijas aplis. Cēsu novada pašvaldības administrācijas vadītājs Jānis Goba skaidro, ka darbi rit pēc plāna un tiem vajadzētu beigties līgumā paredzētajā termiņā – līdz Cēsu pilsētas svētkiem, kas sāksies 22.jūlijā. Darbus veic uzņēmums “Maribu” SIA.

“Nekāda neparedzēta aizķeršanās būvdarbu laikā nav radusies. Šobrīd smagākais un nezināmākais posms, proti, inženiertehniskie tīkli, kas bija zem asfalta, ir sakārtoti, notiek grunts atjaunošanas darbi, lai jau sāktu veidot segumu. Tāpēc vairāk nekādu pārsteigumu nevajadzētu būt, un visam jārit, kā plānots,” norāda J. Goba.

Pēc rekonstrukcijas Piebalgas – Raiņa rotācijas aplis būtiski vienkāršos satiksmes plūsmu, uzlabos drošību un paātrinās šī krustojuma šķērsošanu, kas nereti bijis sarežģīti mazāk pieredzējušajiem satiksmes dalībniekiem un arī Cēsu viesiem. Projekta gaitā arī tiks demontēti luksofori.

Krustojuma slēgšana radījusi zināmas neērtības autobraucējiem, kuriem nākas nedaudz pārkārtot braukšanas paradumus. Lieli iebildumi netiek dzirdēti, autovadītāji saprot darbu nepieciešamību, ka pēc rekonstrukcijas šis krustojums būs daudz ērtāks visiem braucējiem. Līdz ar remontu krietni pieaugusi satiksmes intensitāte Jāņa Poruka ielā, un, kā atzinis ne viens vien vadītājs, beidzot redzams, ka Cēsīs ir ļoti liela automašīnu kustība.

J. Goba piebilst, ka pašvaldība saņēmusi dažus pārmetumus par nepietiekamu zīmju daudzumu, kas norādītu uz to, ka krustojums slēgts: “Ņemam vērā šos ieteikumus, tiks saliktas vēl papildu zīmes no Noliktavas ielas puses un Raiņa ielā no stacijas puses, lai autobraucēji laikus pamana, ka notiek remontdarbi un izbraukt nevar.”

Šie nav vienīgie ielu rekonstrukcijas darbi, kas ieplānoti šajā vasarā. Jūlijā plānots sākt Lielās Kalēju ielas pārbūvi vecpilsētā. J. Goba informē, ka iepirkumu konkurss noslēdzies, šobrīd notiek saņemto iesniegumu izvērtēšana. Ielas izskats plānots identisks Lielajai Līvu ielai: braucamās daļas segums – nošķelta laukakmens bruģis, bet gājēju trotuāri klāti ar sarkanu klinkera ķieģeļa bruģi un granīta bortakmeņiem. Ielas šķērsprofils projektēts pēc vienotās telpas principa, kad ietve un braucamā daļa ir gandrīz vienā līmenī. Iela tiks pārbūvēta visā garumā.

Vēl vecpilsētā šogad rudenī ar lietus ūdens kanalizācijas tīklu ierīkošanu plānots sākt Rīgas ielas pārbūvi posmā no Kases ielas līdz Līvu laukumam. Pārbūves darbus paredzēts pabeigt nākamgad.

Pēc Cēsu svētkiem ieplānots veikt ielas seguma virskārtas atjaunošanu Palasta ielas posmā no Gaujas ielas līdz Bērzaines ielai.