Ziņas

Sabiedrība

Darba meklējumi Valmierā

Jauna tendence. Izpētot, ka "Valmieras stikla šķiedra" joprojām ir lielākais un stabilākais darba devējs Vidzemē, vidzemnieki viens otram padod ziņu, ka Valmierā vērts meklēt darbu.Foto: no albuma

Atsaucoties uzņēmuma “Valmieras stikla šķiedra” mājaslapā valmiera-glass publicētajam darba sludinājumam, cēsnieks Jānis Lejiņš šovasar nosūtīja pieteikumu. Viņš izvirzīja savu kandidatūru vakantajam ražošanas operatora amatam. Pēc pāris dienām viņš tika aicināts uz darba pārrunām.  “Pārrunas notika septiņiem cilvēkiem vienlaicīgi, jo bijām atsaukušies uz šo darba sludinājumu internetā. Tajā dienā uzzināju, kāda varētu būt darba specifika ražošanas operatora amatā, kādas būs prasības, strādājot tādā specialitātē. Mums sacīja, ka sākumā vairākus mēnešus strādāsim kā mācekļi un saņemsim minimālo algu. Kad darbs ražošanā būs apgūts, perspektīvas izklausījās vilinošas – vairāk nekā tūkstoš eiro liela alga, plus sociālās garantijas un citi uzņēmuma nodrošinātie labumi,” stāsta J. Lejiņš.

Darbs lielā, stabilā uzņēmumā cēsniekam šķitis saistošs: “Cita tik vērienīga uzņēmuma Vidzemē nav, tas ir arī lielākais darba devējs.” Jānim interesanti bijis uzzināt, ka strādājošie, ja tie sevi piesaka kā spējīgi darbinieki, kādu laiku varēs strādāt Valmieras meitas uzņēmumā Amerikā. Viss liecinot, ka filiāle Amerikā paplašināsies, tāpēc svarīgi, lai kvalificēti darbinieki no Valmieras, ja tiem ir interese un angļu valodas zināšanas, aizbrauktu uz Ameriku un turienes strādniekus kādu laiku mācītu darbam stikla šķiedras ražošanā.

Reizē ar darba meklējumiem Valmierā J. Lejiņš nosūtījis pieteikumus arī tehniskiem, ražojošiem uzņēmumiem Cēsīs. Viņam par pārsteigumu un prieku ne tikai Valmierā, arī Cēsīs tūlīt piedāvātas darba pārrunas.

Tā nu cēsnieks vai ik dienu tonedēļ gājis uz darba pārrunām Vidzemes uzņēmumos. Izvēlējies tikai tos uzņēmumus, kuri ir nodokļu maksātāji, valstij uzrāda strādnieku algas apmēru pilnā apmērā un nodrošina sociālās garantijas. 

“Pēc darba sarunām man bija, no kā izvēlēties, es nolēmu strādāt tepat Cēsīs un vairs nesarežģīt ģimenes apstākļus, ikdienā braukājot uz darbu citā pilsētā. Taču darbs “Valmieras stikla šķiedrā” man tīri labi patiktu,” saka cēsnieks un piebilst, ka darba intervijā Valmierā ticis ievērots. Viņš saņēmis uzņēmuma aicinājumu vēlreiz apsvērt darba piedāvājumu Valmierā, ja izrādītos, ka darba apstākļi vai izaugsmes iespējas Cēsīs īsti neapmierinātu.

“Esmu beidzis Priekuļu tehnikumu, un mana līdzšinējā darba pieredze ir saistīta ar mežizstrādi un celtniecības darbiem. Esmu cilvēks ar augstu atbildības sajūtu un precizitāti, spēju ātri pielāgoties jaunām situācijām, kā arī esmu gatavs apgūt zināšanas, lai veiksmīgi pildītu pienākumus. Vēlos strādāt jūsu uzņēmumā, jo tas ir mūsdienīgs, ar bagātu pieredzi un profesionāliem darbiniekiem,” tā sevi iesniegumā darba devējiem raksturoja 30 gadus sasniegušais Jānis no Cēsīm, par kuru neklātienē cīnījās darba devēji Valmierā un Cēsīs.

Tekstilrūpniecības nozarē a/s “Valmieras stikla šķiedra” ir un paliek līderis, kā arī Vidzemē uzņēmums ir lielākais darba devējs. Pagājušajā gadā mēnesī vidēji bijuši nodarbināti 986 cilvēki. Ir bijuši brīži, kad uzņēmumā strādājošo skaits sasniedzis arī tūkstoti. Tie visi nu nekādi nav valmierieši. Daudz ir tādu, kuri uz darbu Valmierā brauc no citurienes. Par to pārliecinājies arī darba meklētājs no Cēsīm, kurš, piebraucot uzņēmuma darbinieku autostāvvietā, sapratis, ka vidzemnieki uz darbu šķiedrā brauc veselām kompānijām. Vietēji sacījuši, ka tas ir izdevīgāk, jo tuvāk nekā darbs Rīgā.

Izvērtējot veikumu 2015. gadā, “Valmieras stikla šķiedra” atkal bija pārstāvēta Latvijas lielāko un veiksmīgāko uzņēmumu apbalvošanas ceremonijā. Uzņēmums piecos gados kāpinājis ražošanas tempus un apjomus. Šogad publicētajā Latvijas lielāko uzņēmumu TOP 500 sarakstā “Valmieras stikla šķiedra” ierindota starp TOP 50 uzņēmumiem, vērtējot darbību pēc neto apgrozījuma, un arī kategorijā “Ilgdzīvotāji”. Pirms gada “Valmieras stikla šķiedra” saņēma balvu nominācijā “Eksportētājs”, vēl gadu iepriekš apbalvojumu nominācijā “Reģionu uzņēmums”.

“Mūsu attīstība un izaugsme turpinājās. Par spīti izaicinājumiem ražošanā, plānojam uzstādīt jaunu apgrozījuma rekordu,” saka a/s “Valmieras stikla šķiedra” valdes priekšsēdētājs Andrē Švionteks, uzsverot, ka šis gads uzņēmumam saistīts ar nozīmīgām investīcijām. Sekmīgi īstenoti divi apjomīgi ilgtermiņa investīciju projekti. Valmierā palielināsies uzņēmuma ražošanas kapacitāte un paplašināsies produkcijas sortiments. Preces termoizolācijas tirgum top kā Valmieras, tā uzņēmuma ražotnē Lielbritānijā. “Tikmēr Amerikas Savienoto Valstu ražotnē tiek īstenots 80 miljonu eiro paplašināšanās projekts, kas ir nozīmīgākais šī un nākamo gadu projekts mūsu otrajā lielākajā produkcijas eksporta tirgū. Līdz ar to iegūsim lielāku ražošanas stabilitāti un priekšrocības, kā arī spēsim spēcīgāk cīnīties par jauniem tirgiem un apmierināt aizvien pieaugošās mūsu klientu vēlmes un pieprasījumu pēc stikla šķiedras produktiem, kas šogad ir bijis ārkārtīgi augsts. Raugoties uz pasaules stikla šķiedras tirgus attīstības tendencēm, šāds pieprasījums arī turpināsies,” turpina a/s “Valmieras stikla šķiedra” valdes priekšsēdētājs, prezidents Andrē Švionteks.

Par iespaidiem darba sarunās Valmieras uzņēmumā cēsnieks J. Lejiņš ir dalījies ar ģimenes draugiem. Viņa uzzinātais no potenciālajiem darba devējiem un paša izdarītie secinājumi, apmeklējot Vidzemes lielāko ražotni, iespaidojuši draugus un paziņas. Viena no viņiem, būdama angļu valodas laba zinātāja, kā arī pieredzējusi organizatore darbā ar cilvēkiem, uzzinot, ka Valmierā ir tik perspektīvs darbs, ne tikai apsvērusi iespēju pieteikt kandidatūru, bet arī tūlīt to izdarījusi, aizpildot anketu. Ja Valmierā tiktu pie garantēta un apmaksāta darba, arī ģimene varētu pārcelties uz šo pilsētu.