Ziņas

Sabiedrība

DAP: Būvnieku bezdarbības dēļ lietavu radītie bojājumi Siguldas gājēju serpentīnā kļuvuši lielāki

Siguldas gājēju serpentīna lietavu radītie bojājumi tā būvnieku SIA “Ventars” bezdarbības rezultātā kļuvuši vēl lielāki, aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) komunikācijas speciāliste Maija Rēna. Viņa skaidroja, ka, neraugoties uz vairākkārtīgiem DAP pieprasījumiem veikt garantijas labojumus Siguldas gājēju serpentīna posmā no Svētku laukuma līdz Gaujas tiltam, SIA “Ventars” līdz šai nedēļai darbu nav sācis, līdz ar ko, vēlāku lietavu rezultātā bojājumi kļuvuši vēl ievērojamāki.

Lai situāciju risinātu DAP, atbilstoši noslēgtajam būvniecības un projektēšanas līgumam, gatavos remontdarbu tāmi un pieprasīs līdzekļus no apdrošināšanas kompānijas. Aptuvenās izmaksas varētu tapt zināmas līdz mēneša beigām, tad arī būs zināms, cik finanšu un laika būs nepieciešams, lai serpentīna ceļu varētu savest kārtībā.

Rēna sacīja, ka patlaban neatkarīgs vērtētājs iepazīstas ar situāciju un gatavo tāmi remontdarbu veikšanai. Tāpat viņa norādīja, ka DAP speciālisti nepilnības gājēju serpentīna lietus ūdeņu novadīšanas sistēmā konstatēja jau krietni iepriekš un informēja par to būvnieku, pieprasot garantijas ietvaros šos defektus novērst.

Kā ziņots, stipro lietavu rezultātā septembrī tika izskalots posms jaunajā Siguldas serpentīnā, kas ved no Svētku laukuma līdz Gaujas tiltam, aģentūru LETA informēja Rēna.

Saskaņā ar noslēgto līgumu starp DAP un SIA “Ventars”, noteiktā garantijas termiņa laikā būvniekam uz sava rēķina jānodrošina takas seguma iesēdumu, nogāžu nostiprināšanas defektu, norobežojumu un koka laipu deformācijas, kā arī notekūdeņu sistēmas izskalojumu novēršana.

Pārvalde serpentīna ceļa sākumā gan pie Gaujas gan Svētku laukumā izvietojusi informantus plakātus par alternatīviem maršrutiem, kā arī informācija par pastaigu alternatīvām pieejama DAP sociālo tīklu kontos un mājaslapā.

Šī gan nav pirmā reize, kad jaunajā serpentīna ceļā veidojušies bojājumi. “Jau neilgi pēc jaunizbūvētā ceļa nodošanas ekspluatācijā DAP konstatēja objekta projektētāja un būvnieka pieļautās kļūdas, par ko saskaņā ar līguma nosacījumiem būvdarbu veicējam tika sagatavots apsekošanas un defektu noteikšanas akts,” skaidroja Rēna.